Спецпроєкти

Едвард Сноуден розкритикував план Apple сканувати фотографії користувачів на наявність дитячого насилля


Експрацівник ЦРУ та Агентства національної безпеки США Едвард Сноуден розкритикував план Apple сканувати фотографії користувачів на наявність дитячого насилля.

Своїми думками він поділився у твіттері.

Що відомо про Едварда Сноудена?

Едвард Сноуден відомий завдяки тому, що у 2013 році він передав виданням The Guardian і The Washington Post інформацію про те, як Агентство національної безпеки США стежило за інформаційними системами багатьох країн світу.

Це спричинило міжнародні конфлікти. Самого Сноудена назвали шпигуном й оголосили в міжнародний розшук.

Матеріали про стеження АНР він передав у Гонконг, а згодом звідти поїхав до Росії, де й проживає.

Чому Сноуден критикує програму Apple?

Компанія Apple тестує технологію neuralMatch, яка скануватиме фотографії користувачів на iPhone та шукатиме ознаки сексуального насилля й домагання над дітьми. Він порівнюватиме фотографії та хмарне сховище із секретним чорним списком, де є фотографії дітей із реєстру Національного центру пошуку зниклих та експлуатованих дітей США та інших організацій.

Якщо програма знайде збіги, модератори викличуть поліцію й передадуть їй всю інформацію. Також вона надсилатиме сповіщення батькам, коли їхня дитина побачить оголену особу в iMessage, і розмиватиме зображення в текстових повідомленнях, які система вважає «із сексуальним характером».

«Якими б доброзичливими не були наміри, Apple цим розгортає масове стеження в усьому світі. Якщо вони сьогодні зможуть відшукати дитяче порно, завтра вони можуть відсканувати все, що завгодно. Вони вклали трильйон доларів у пристрої, щоб перетворити їх у iNarcs (щось типу пристроя для стеження), навіть не питаючи вас», — заявив Сноуден.

Це оновлення широко розкритикували в мережі, повідомленнями людей Сноуден ділився у своєму профілі.

Сноуден також процитував у твіттері професора інженерної безпеки Росса Андерсона, який сказав:

«Це абсолютно жахлива ідея, оскільки вона призведе до розподіленого масового спостереження за нашими телефонами та ноутбуками».

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь