Спецпроєкти

300 тисяч українців згенерували COVID-сертифікат у застосунку «Дія»


COVID-сертифікат у застосунку «Дія» згенерували вже 300 тисяч українців.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Подробиці

З 20 серпня в українців з’явилася можливість оформити COVID-сертифікат у застосунку «Дія». Для цього потрібно спершу згенерувати Дія.Підпис. Ми публікували детальну інструкцію, як це зробити просто та швидко.

Менш ніж за тиждень Дія.Підпис згенерували 500 тисяч українців. Проте в незначної частини користувачів «Дії» виникли проблеми.

«Технологія нова, і, звичайно, виникали питання при зчитуванні біометрії особи через погане освітлення об’єктів на тлі перевантаження реєстрів. Ряд проблем через те, що лікар не вніс коректно інформацію про дві дози (що можна зрозуміти через божевільне навантаження на наших дорогих лікарів). І всі, хто брав участь у бета-тестуванні, видаліть тестову версію додатка, завантажте з маркету оновлену й згенеруйте сертифікат», – пояснює Михайло Федоров.

Також міністр додає, що згенерувати Дія.Підпис можуть ті, хто:

  • отримав дві дози вакцини;
  • має ID-паспорт і/або біометричний закордонний паспорт.

Такі паспорти свідчать, що інформація про людину є в демографічному реєстрі. Завдяки цій інформації є можливим створення Дія.Підпису за допомогою технології фото ID. Ваше фото під час створення електронного підпису в застосунку перевіряється з біометрією на фото в реєстрі.

Дія.Підпис є юридичним електронним підписом, але який не потрібно оформлювати в держустановах. Для оформлення COVID-сертифіката потрібен саме юридичний підпис, адже це медичний документ.

«Ми зараз працюємо над тим, щоб можна було згенерувати сертифікат і на порталі “Дія”, використовуючи інші види електронного підпису… Також я попросив команду відпрацювати кожен запит, який отримаю в коментарях, щоб оперативно допомогти знайти проблему», – додає Михайло Федоров.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь