5 серіалів, які пророкують наше майбутнє (крім «Чорного дзеркала»)
Серіали про майбутнє
3% (2016−2020)
Серіал про майбутнє, де соціальна нерівність настільки виражена, що всі люди розділені на дуже багатих і буквально жебраків. Причому шанс змінити своє життя і потрапити в кращу категорію дається всім тільки один раз – в 20 років. Вдається це лише 3% населення.
Ми звикли до інших бразильських серіалів, однак не варто ставитися до цієї антиутопії з упередженням. Глядачам вона сподобалася – в 2019 році вийшов третій сезон, а в 2020-му – четвертий і заключний.
Корпорація (2016−2017)
2074 рік. Транснаціональні корпорації захопили владу в свої руки. Серіальна всесвіт розділена на дві зони – червону, де все погано і куди потрапляють біженці-жертви кліматичних катастроф, і зелену, яку контролюють корпорації і життя в якій благополучне.
Головний герой живе в зеленій зоні і на перший погляд його світ здається ідеальним – у нього є відмінна робота і улюблена дружина. Насправді ж Бен Ларсон біженець з червоної зони і ховається під вигаданим ім’ям.
Незважаючи на захопливий сюжет, серіалу вдалося протягнути всього один сезон. Ну що ж, зате ви не витратите багато часу на перегляд.
Справжні люди (2012−2014)
Роботи-андроїди стали слугами людей: сім’ї використовують їх в якості помічників по дому. При цьому самих андроїдів відрізнити від справжніх людей практично неможливо, і це лякає. Роботи не такі прості і покірні, як цього б хотілося людям. Тому далі починаються речі страшніші.
Шведський серіал про майбутнє каже про все, що розбурхує думки сучасної людини – залежність від технологічного прогресу, боязнь, що машини захоплять світ, і роздуми на тему того, чи будуть люди майбутнього співпереживати роботам і жити з ними на рівних.
Вийшло вже кілька сезонів англо-американського рімейка картини. Серіал точно сподобається всім любителям таких найкращих серіалів про майбутнє, як «Чорне дзеркало» і «Мир Дикого Заходу».
В полі зору (2011−2015)
Цей серіал сподобається тим, хто вважає, що Big Data врятує світ.
Геніальний Гарольд Фінч створив на замовлення уряду систему, яка аналізує величезні масиви даних, включаючи телефонні розмови, дані соцмереж і транзакції, щоб запобігати атакам терористів. Поступово Фінч дізнався, що система здатна на більше – вона може передбачати і рядові злочину.
Але на Фінча напали, і він не встиг поділитися своїм відкриттям. Після нападу Гарольд наймає колишнього агента ЦРУ, якого вважають мертвим, щоб той допомагав йому запобігати злочинам.
Гостросюжетний детектив, один зі сценаристів якого – відомий Джонатан Нолан («Світ Дикого Заходу»), з кожною серією тримав глядачів все в більшій напрузі і виходив на екрани протягом 5 сезонів.
Революція (2012−2014)
Наше майбутнє може виявитися і таким. Уявіть: раптом різко в усьому світі зникла електрика. Літаки більше не літають, мобільні не працюють, офісні клерки зі своїми ноутбуками нікому не потрібні. Світ занурився в темряву. Але людству треба якось виживати, і воно ніби відкочується назад, знову опиняючись в ті часи, коли люди пишуть при світлі свічки, а вечорами всі завмирає.
Але хто мав відношення до відключення і чому це сталося? В цьому намагаються розібратися головні герої «Революції» протягом двох сезонів.