Спецпроєкти

В Україні запускають систему сповіщення для пошуку зниклих дітей у Facebook


В Україні запускають систему сповіщення AMBER Alert для пошуку зниклих дітей у Facebook.

Проєкт реалізували за підтримки Мінцифри, Ювенальної та Кіберполіції.

Як це працюватиме?

AMBER Alert – це система сповіщень у Facebook серед тих людей, які перебувають саме в тих зонах пошуку, де зниклу дитину бачили востаннє.

Простіше кажучи, людина гортає стрічку Facebook, і їй надходить сповіщення про дитину, яка зникла. У повідомленні є вся потрібна й відома інформація: фотографія дитини, вік, у що вдягнена, де востаннє її помітили. Цю інформацію користувач може надіслати друзям. І, що важливо, у повідомленні буде інформація, куди звернутися, якщо ви побачили дитину.

  • AMBER Alert, визначаючи ваше місцеперебування, надсилає сповіщення про дітей, які зникли неподалік.

У Мінцифрі зазначають, що помітили, як фейсбук став платформою, яку використовують люди, щоб заохотити своїх друзів та родину допомогти знайти зниклих дітей.

«Були випадки, коли користувачі платформи допомагали в той чи інший спосіб повернути дитину додому після того, як побачили фото чи публікацію про зникнення», – додають у Мінцифрі.

Наприклад, ось вам не український, але успішний приклад роботи системи сповіщення AMBER Alert:

У 2016 році Кейтлін Браун, анестезіологиня лікарні Baptist East Hospital у Мемфісі, отримала сповіщення у фейсбуці від AMBER Alert. Там ішлося про зниклу 4-річну дівчинку, викрадену у Флориді, США. Кейтлін Браун вдалося побачити та врятувати дівчинку.

«Знаємо, що шанси знайти зниклу дитину зростають, коли більше людей шукають її – особливо впродовж перших 24 годин. Наша мета полягає в тому, щоб люди, котрі потенційно можуть допомогти, отримали ці сповіщення та поширили офіційну інформацію про зникнення дитини серед своїх друзів у соцмережі», – заявила керівниця відділу довіри та безпеки Facebook Емілі Вачер.

Нагадаємо, що незабаром застосунок «Дія» попереджатиме про шахраїв. Якщо стороння людина спробує оформити кредит на користувача застосунку «Дія», то останньому надійде сповіщення про перевірку його кредитної історії.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь