Спецпроєкти

Працівники Apple розповіли про понад 500 випадків дискримінації та домагання на роботі


Група #AppleToo, яка складається з теперішніх і колишніх працівників компанії Apple, заявила, що зібрала вже понад 500 історій про дискримінацію, домагання та сексизм на роботі.

Про це заявила авторка руху #AppleToo Шер Скарлетт.

Що відомо про рух #AppleToo?

Нещодавно колишні та теперішні працівники компанії Apple об’єдналися в рух #AppleToo. Авторкою руху стала інженерка з безпеки Apple Шер Скарлетт.

Вони почали збирати історії людей, які працювали або працюють у компанії та натрапляли на дискримінацію різного характеру.

Рух запустив свій сайт appletoo.us, щоб ділитися та збирати історії інших працівників компанії.

На своїй сторінці у твіттері група #AppleToo написала, що 75% зібраних історій розділяють актуальну тему: вони пов’язані з тією чи іншою формою дискримінації. Майже половина з них пов’язана із сексизмом, шантажем та скаргами у відділ кадрів, які зрештою відхиляли. Більшість історій пов’язана з переслідуваннями та домаганнями сексуального характеру. Інша чверть – з расизмом та ейблізмом.

Після перших новин про створення руху #AppleToo в компанії прокоментували цю ситуацію так:

«Ми серйозно ставимося до всіх із побоюванням і ретельно розслідуємо кожен випадок, коли виникає проблема, і з поваги до конфіденційності всіх залучених осіб ми не обговорюємо конкретних співробітників».

Що розповідають працівники Apple?

Станом на 27 серпня рух зібрав вже понад 500 історій від працівників компанії. В одному з інтерв’ю Шер Скарлетт розповіла, що деякі співробітники, які працювали з технологічним гігантом десятиліттями, відчували, що керівництво звикло до них прислухатися, але тепер це вже не так.

«Компанія повинна бути притягнута до відповідальності, тому що вони не беруть на себе відповідальність. Люди хочуть, щоб їх чули. І вони не відчувають, що Apple їх чує», – заявила Шер.

На своїй офіційній сторінці в Medium Шер опублікувала перші п’ять історій. Авторка руху зазначає, що всі ці історії надіслали їм співробітники, які висловили занепокоєння керівництву та працівникам Apple, своїй команді. Проте жодна з цих проблем не була вирішена, і здебільшого працівник мусив продовжувати роботу у ворожому робочому середовищі.

«Читати ці історії – емоційне випробування», – попереджає дівчина.

Перші дві історії пов’язані із сексуальними домаганнями на роботі. В одній із них, користуючись своїм вищим становищем, керівник чоловік домагався співробітницю. Пізніше цю дівчину, яка намагалася перейти працювати в іншу команду, вигнали під час співбесіди, коли дізналися про ситуацію з тим керівником.

Третя історія пов’язана з расизмом. Темношкіра дівчина працювала в магазині Apple у Великобританії. Вона неодноразово скаржилася керівникам, що потрібно якось вплинути на прояви расизму та мікроагресії на робочому місці. Вона розповіла, що стала жертвою переслідування колеги з її команди, а керівництво не звертало на це уваги.

Четверта історія переповідає досвід дівчини, яка стала жертвою домагань у її магазині з боку клієнта й не дістала жодної підтримки з боку керівництва.

Шер Скарлетт продовжить публікувати історії працівників Apple у своєму блозі в Medium. Вона додає, що герої цих історій почуваються неправильними людьми.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь