Спецпроєкти

16 екранізацій Стівена Кінга (від кращих до гірших)


Стівен Кінг, напевно, автор, що найбільше екранізується. Пропонуємо насолодитися найкращими творами кінематографу – фільмами за Стівеном Кінгом, в основу яких лягли бестселери (і не тільки) Стівена Кінга.

Фільми за Стівеном Кінгом

16. Здібний учень (1998)

Юний Тодд на уроці історії зацікавився темою Голокосту, внаслідок чого виявляє, що його літній сусід Артур Денкен є нацистським злочинцем. В обмін на своє мовчання Тодд вимагає, щоб Денкер розповів про всі відомі йому історії концтаборів. Це серйозні фільми за Стівеном Кінгом (ніхто комедій і не очікував) зі спогадами про Голокост та жорстокість.

У центрі картини – двоє людей з не найздоровішою психікою. Перший (у виконанні неповторного Іена Маккеллена) пройшов усю війну, вбиваючи людей у газових камерах, розстрілюючи тисячі, спалюючи їх. 30 років він ховається від правосуддя, під чужим ім’ям та американським громадянством. Другий – дуже здібний молодик, який вистежив цього старого, який знайшов докази, але не для того, щоб його передати правосуддю, а лише щоб потішити свій інтерес до жорстокості та насильства.

Рейтинг IMDb: 6.7

15. Крістіна (1983)

Фільми, зняті за Стівеном Кінгом. Молодий хлопець купує старенький автомобіль і упорядковує його. Машина, яка від колишнього господаря успадкувала ім’я Крістіна, раптом починає виявляти характер і під музику кінця 50-х вбивати всіх, хто їй не до вподоби. А ви даєте імена своїм автомобілям?

Арні не приваблює дівчат через кволу зовнішність, прикриту окулярами та прищами. Але побачивши старе авто, він наперекір батькам купує цю розвалюху, щоб витрачати на неї вільний від навчання та підробітку час. Авто він назвав Крістіна. І водночас, як він відновлює машину, змінюється і його вигляд. Він стає красенем, закохує в себе головну красуню, але тут щось йде не так – Крістіна ніби починає ревнувати і намагається вбити нову пасію свого господаря.

Рейтинг IMDb: 6.7

14. Людина, що біжить (1987)

За сюжетом картини до 2017 року улюбленою розвагою для жителів Америки стало садистське телешоу «Той, що біжить». Його учасники, безневинні жертви, мають мало шансів на виживання. Поліцейський Бен Річардс відмовляється розстріляти беззбройний натовп голодних людей і стає учасником шоу. Тепер його чекає гонка на виживання. Фільми жахів за Стівеном Кінгом.

Рейтинг IMDb: 6.7

13. 1408 (2007)

Герой Джона Кьюсака селиться в готельний номер, з якого ніхто ще не виписався живим. Це новий рівень компактності трилера фільми за Стівеном Кінгом жахи – він уже не камерний, а скоріше кімнатний. Дії розгортаються в одному номері, але цих декорацій вистачає Кінгу, щоб налякати нас до жаху. І щоб ми з заціпенінням думали, що колись теж доведеться ночувати у готелі.

Рейтинг IMDb: 6.8

12. Серця в Атлантиді (2001)

Одинадцятирічний хлопчик Боббі Гарфілд товаришує з Тедом Брутіганом, чоловіком, який винаймає кімнату в його будинку. Їхня дружба через деякий час переростає у стосунки батька та сина. Незважаючи на це, Тед незабаром починає розуміти, що він наділений особливим психічним даром.

Містична драма про дорослішання – фільми за Стівеном Кінгом найкращі, де роль старшого товариша грає геніальний Ентоні Хопкінс. Якому вдається відмовитися від реноме Ганнібала і стати справжнім другом молодого Боббі. Навіть ближче за рідну матір.

Рейтинг IMDb: 6.9

11. Калейдоскоп жахів (1982)

Кінг створив цю картину разом з Джорджем Ромеро за коміксами жахів 50-х років, і складається вона з 5 новел: дві з них – це екранізація оповідань Стівена Кінга «Бур’янець» і «Ящик», а три написані спеціально для фільму. У першому божевільний старий повертається з того світу, щоб вимагати святковий пиріг, який його дочка-вбивця так і не спекла для нього за життя.

У другій новелі не надто розумний фермер знаходить метеорит, що впав, який перетворює все навколо на рослини. У третій ревнивий чоловік закопує дружину та її коханця у пісок на пляжі по саму шию. Четверта — про істоту, яка мешкає під сходами коледжу. Остання — про супербагатого бізнесмена, з яким воюють таргани. Фільми за Стівеном Кінгом рейтинг – він займає гідне місце.

Рейтинг IMDb: 6.9

10. Мертва зона (1983)

Містичний трилер, де Крістофер Уокен провів п’ять років у комі, після чого у нього відкрилися надприродні здібності, що викликало особливий інтерес у секретних спецслужб. Він допомагає правоохоронцям з пошуками злочинців, але не може врятувати самого себе, адже наділений задарма здатні змінити будь-яку долю, крім своєї власної.

Рейтинг IMDb: 7.2

9. Імла (2007)

Френка Дарабонта давно визнано найкращим екранізатором фільми за Стівеном Кінгом. Дві його роботи займають топ нашого списку, але й «Імла» не втрачається на їхньому тлі. Вона інша, тут автори фільму обходяться без дидактики, а просто лякають глядача якнайсильніше.

Герої фільму опиняються в супермаркеті, з якого ніхто не може вибратися, тому що місто накрив туман, а в безпросвітному «молоці» твориться щось недобре, тягаючи одного за іншим жителів міста під їх несамовитий крик. Люди, подібно до стада баранів, прибиваються до трьох центральних фігур у втечі від розпачу: упертого раціоналіста, релігійної клікуші та головного героя Томаса Джейна, який начебто втілює найздоровіший підхід. Зла іронія автора в тому, що здоровий підхід виявляється в результаті чи не найбільш хибним. Але обійдемося без спойлерів, додавши лише, що фінал справді цікавий. А «Імла» — не байка з жахами, а справжній фільм жахів. Мораль, звісно, ​​теж є, але й вона жахлива.

Рейтинг IMDb: 7.2

Фільми за Стівеном Кінгом топ

8. Долорес Клейборн (1995)

Детективний трилер про хатню робітницю, яка підозрюється у вбивстві своєї нестерпної господині. І жертвою таких підозр стає не лише головна героїня, а й її дочка, з якою та не бачилася 15 років.

Екранізація бестселера Стівена Кінга є рідкісним прикладом психологічної драми, напруженої настільки, що тягне на трилер. Хоча майже нічого не відбувається (а якщо й відбувається, то у минулому, де змінити нічого все одно не можна). Стрічка зовсім позбавлена сентиментальності, а слова старої, що вмирає, звучать надзвичайно переконливо: «Іноді бути сукою — це все, що жінці залишається».

Рейтинг IMDb: 7.4

7. Керрі (1976)

Фільм розповідає про старшокласницю, яка має надздібності. Її мати – релігійно-неадекватна жінка пуританського штибу, схиблена на ідеї гріховності і жінки, і чоловіки, і всього на світі. Батько, ясна річ, пішов до нормальної жінки, оскільки він людина адекватна.

Керрі ізгой у школі, але її запрошує на бал один із головних красенів. Мати збожеволіла від такого «нахабства» доньки, але та утихомирила запал пуританки своїми екстрасенсорними здібностями. Це не востаннє цього вечора, коли дівчина вдасться до допомоги містичних сил.

Рейтинг IMDb: 7.4

6. Воно (2017)

Ще один фільм про дорослішання та справжню дружбу. Дружбі, яка може впоратися навіть з таким виродком пекла, як інфернальний серійний вбивця в образі клоуна Пеннівайза. Протистояти йому наважуються лише семеро школярів із Клубу невдах. Серіал «Дуже дивні справи» відродив моду на стилістику хорорів та наукової фантастики того часу, а «Воно» старанно намагається підлаштуватись під неї, рекрутувавши навіть із цього шоу одну з головних зірок — Фінна Вольфхарда.

У результаті фільм вийшов лякаючим, але повчальним, тому з нього можна почерпнути і корисні знання. Це друга екранізація однойменного роману – 1990-го Томмі Лі Уоллес зняв перше «Воно».

Рейтинг IMDb: 7.4

5. Мізері (1990)

Ще один камерний трилер – найкращі фільми жахів за Стівеном Кінгом, де Кінг вивертає навиворіт свідомість героїв, але від цього їх мотиви не стають яснішими. Повертаючись із курорту, відомий письменник Пол Шелдон потрапив у сніговий буран та розбився на своїй машині. Від смерті його врятувала Енні Уїлкс, яка живе неподалік, його фанатична прихильниця. Дізнавшись, що в останньому романі про Мізер Пол умертвляє її улюблену героїню, Енні ізолювала письменника у своєму будинку і змусила переписувати книгу.

За роль у цьому фільмі Кеті Бейтс здобула премії «Оскар» та «Золотий глобус». Кінг був настільки зачарований нею, що створюючи роман «Долорес Клейборн», він писав образ головної героїні під Бейтс. Варто зазначити, що у екранізації книги головну роль відіграла саме вона.

Найкращі фільми за Стівеном Кінгом.

Рейтинг IMDb: 7.8

4. Залишся зі мною (1986)

«Воно» – не єдиний твір Кінга про дружбу підлітків, які намагаються розібратися, куди ж зник їхній друг. У 1986 році, ще до перших екранізацій історії про Пеннівайз, Роб Райнер зняв картину «Залишся зі мною». Безрозсудна дитяча витівка, драма, страх і відвага акуратно створюють декорації для котловану почуттів молодих хлопців, які дуже рано захотіли подорослішати, а за свої бажання доводиться платити.

Рейтинг IMDb: 8.1

3. Сяйво (1980)

Фільми за Стівеном Кінгом про готель. Ентоні Хопкінс отримав «Оскар» за найкращу чоловічу роль у фільмі «Мовчання ягнят», подарувавши нам один із найвідоміших кадрів в історії кінематографа. Принагідно показавши, який вигляд має жах. Але фізіономія Джека Ніколсона, що біснується, в картині «Сяйво» нічим не програє британському колезі.

Один із нечастих фільмів жахів, страх якого не згладжується від повторних переглядів. Режисер Стенлі Кубрик змістив акценти у своїй екранізації завдяки розкішній грі Ніколсона. Якщо Кінг описував декорації, які навіюють страх, починають озирнутися в пошуках привидів, то у Кубрика весь жах народжувався і кипів в очах виконавця головної ролі. Ніколсон настільки збожеволів, що вже й незрозуміло – став він жертвою привидів чи це просто посталкогольний делірій, роздратований почуттям вседозволеності. Загалом канонічний фільм жахів.

Рейтинг IMDb: 8.4

2. Зелена миля (1999)

Топ списку екранізацій творів, які створював Стівен Кінг, уже давно став вотчиною американського кінорежисера, сценариста та продюсера Френка Дарабонта. «Зелена миля» змушує по-іншому дивитися на правосуддя, протистояння добра і зла, правди та брехні, а також людей загалом. Картина має дивовижний гуманний зміст у садистській формі. Тут ті, кого слід було зневажати, викликають неосяжну повагу та бажання допомогти, а самопроголошеним силам добра бажаєш смерті в муках.

На звинуваченого у педофілії та жорстоких вбивствах героя котиться лавина праведного гніву, який змінюється на милість, коли сюжет розкривається далі. А ще через деякий час розумієш, що він, подібно до Сина Божого, намагався врятувати якомога більше людей, але в результаті виявився звинувачений моральними виродками і засуджений до страти. І все це лише частина калейдоскопа почуттів, які ворушать Дарабонт та Кінг своїм спільним 3-годинним шедевром.

Рейтинг IMDb: 8.6

1. Втеча з Шоушенка (1994)

Вершина як нашого рейтингу, і світового кінематографа. Що говорити про найкращий фільм в історії? Точніше навіть, навіщо говорити про кращий фільм в історії? Все сказано-переказано, хіба що зайвий раз можна схилити голову між дітищем дуету Кінга та Дарабонта.

Запуск Ілоном Маском ракети Falcon Heavy породив мем «Хочеться знайти людину, яка б дивилася на тебе так само, як Маск на запуск Falcon Heavy». Дивно, що ніхто ще не додумався до мема «Хочеться знайти таку людину, яка б допомагала тобі так само, як Дарабонт Кінгу і навпаки». Ці двоє справді одна з головних щаблів людської еволюції в культурі.

Рейтинг IMDb: 9.3

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Теги:
Ми в Телеграмі
підписуйтесь