Спецпроєкти

Лише 1% українців має протипоказання до вакцинації – заява уряду


Головний державний санітарний лікар Ігор Кузін заявив, що протипоказання до вакцинації проти COVID-19 має лише 1% українців.

Які є протипоказання до вакцинації?

У МОЗ є затверджений перелік абсолютних медичних протипоказань до вакцинації. Проте все залежить від стану конкретної людини. Тому саме лікар повинен вирішувати, чи можна вам щеплюватися, чи ні, якою вакциною та інше.

«Наприклад, якщо ми говоримо про серцево-судинні хвороби – це не протипоказання, це, навпаки, показання для проведення вакцинації. Тому що людина, яка має важкі супутні неінфекційні хвороби, потенційно в тяжчій формі переносить коронавірусну хворобу», – сказав санлікар.

Так само перебіг тієї чи іншої хвороби може стати протипоказанням до вакцинації. Але завжди треба враховувати такі чинники:

  • тип вакцини;
  • вік;
  • анамнез алергічних реакцій;
  • чи була людина вакцинована взагалі;
  • як вона перенесла перше щеплення.

На сайті Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками є рекомендації та інструкції до кожної вакцини, яку використовують в Україні. Є інформація й про побічні ефекти, несприятливі події після імунізації та ймовірні побічні ефекти.

«Наприклад, ми точно знаємо, що щеплення вагітних вакциною CoronaVac є нерекомендованим, тому що немає доказової бази, не було проведено досліджень. Водночас вакцина від Pfizer може бути рекомендована. І тут уже рішення лікаря: або призначати, або не призначати. Лікар має оцінити співвідношення користі та ризику», – пояснює Ігор Кузін.

За словами Кузіна, в Україні є лише 1% людей з абсолютними медичними протипоказаннями. Тоді видають відповідну довідку. Ця довідка передбачає, що роботодавець має запропонувати людині альтернативні варіанти роботи під час карантину. Наприклад, регулярне тестування.

«Це по суті буде відповідальність і рішення керівника того бізнесу чи структури, де така людина перебуває», – зазначив Кузін.

Також Кузін додав, що не врегульовано наразі питання відвідування громадських місць людини з такою довідкою.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь