Спецпроєкти

В Україні з’являться 28 нових притулків для жертв домашнього насильства


До грудня цього року в Україні з’явиться 28 шелтерів для жертв домашнього насилля. Крім цього, будуть створювати денні центри допомоги та службу швидкого реагування.

Про це повідомила дружина президента Олена Зеленська в інтерв’ю виданню «Кореспондент».

За її словами, від початку локдауну в Україні збільшилася кількість випадків домашнього насилля, зокрема агресія до жінок.

«У 2021 році ми робимо справжній ривок – згідно з планом дій, який був затверджений Кабінетом Міністрів, тільки до грудня має бути створено 28 нових шелтерів. Окрім них, створюватимуться ще й денні центри допомоги: щоб, якщо немає рішення піти з дому, можна було прийти й проконсультуватися так, щоб ніхто із сусідів і близьких не знав про це. Створюється служба швидкого реагування: 40 мобільних бригад, які мають займатися лише питаннями насильства в сім’ї», – повідомила перша леді.

Також Олена Зеленська наголосила, що окрім даху над головою та підтримки, жертвам насилля потрібно надати належну психологічну допомогу. На реалізацію плану Кабінет Міністрів ще влітку виділив субвенцію в розмірі близько 275 млн грн.

Раніше ми писали, що кожна третя жінка у світі стикалася з насильством.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь