Спецпроєкти

Ведучий на НВО висміяв Лукашенка й відкрив збір коштів на допомогу репресованим білорусам


Ведучий популярного американського шоу Last Week Tonight на телеканалі НВО присвятив цілий випуск висміюванню Олександра Лукашенка й відкрив збір коштів на допомогу репресованим білорусам.

Повний випуск шоу Last Week Tonight можна подивитися за посиланням.

«Білоруська ведмежа сила»

Відомий ведучий і комік Джон Олівер вперше після пандемії повернувся працювати в студію телеканалу та присвятив випуск Білорусі. Він висміював Лукашенка з різних причин і ракурсів та запустив кампанію солідарності Belarusbearforce («Білоруська ведмежа сила»), символом якої став плюшевий ведмедик.

На футболці плюшевої іграшки зображені морква й дві картоплі.

«Це улюблені овочі фермера Лукашенка в цілком випадковій конфігурації. Якщо вам здається, що вони схожі на щось ще, – то це говорить про вас самих», – пожартував Джон Олівер.

Джон Олівер пропонував телеглядачам придбати одного ведмедика за 20 доларів. Наразі всі 10 тисяч ведмедиків продали, але на сайті пропонують донатити гроші, щоб зібрати потрібні 400 тисяч доларів. Об 11 ранку 16 вересня вже зібрали 367 876 доларів. Зібрані кошти віддадуть організаціям, які борються за свободу слова та права людини в Білорусі.

Про старт кампанії повідомив ще 13 вересня радник лідерки білоруської опозиції Світлани Тихановської на своїй сторінці у фейсбуці Франак Вячорка.

У своїй програмі ведучий Олівер висміяв Лукашенка за заперечення пандемії COVID-19, згадавши інтерв’ю під час хокейного матчу.

«Тут немає вірусів ніяких. Ось ти ж не помітила, що вони літають? Я теж не бачу!», – відповів тоді Лукашенко журналістці.

Також Олівер згадав про зачіску Лукашенка й заборону фотографувати його в окремих ракурсах.

«У тебе дуже великий костюм, ти погано граєш у хокей, і все, що ти робиш зі своїм волоссям, не працює, блін. Бачите? Я не в тюрмі!», – пожартував Олівер, нагадуючи про випадок у Бресті перед президентськими виборами, де Лукашенко вимагав не ображати його.

«Олександр Лукашенко – найвеличніший президент в історії Білорусі. Зокрема тому, що він єдиний президент в історії країни», – пожартував ведучий.

Також ведучий Last Week Tonight показав і розповів про примусову посадку літака Ryanair із журналістом Романом Протасевичем, легкоатлетку Христину Тимановську, вироки білоруським активістам та інше.

«Є один невеличкий спосіб, як ми можемо допомогти білорусам. А якщо не допомогти, то хоча б роздратувати Лукашенка. Це плюшеві ведмедики. Подивіться, у них є все, чого немає в нього: вони симпатичні, милі й повністю покриті справжньою вовною», – заявив наприкінці шоу Олівер, а в зал опустилися плюшеві ведмедики на червоних парашутах.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Теги:
Ми в Телеграмі
підписуйтесь