Спецпроєкти

Дрон, який має збити астероїд, перебуває на фінальній стадії підготовки до запуску


NASA готує до космічного польоту дрон DART, який має навмисно врізатися в астероїд.

Про це пише NASA.

Навіщо NASA хоче врізатися в астероїд?

Раніше ми вже розповідали про плани NASA відправити космічний корабель, щоб той навмисно врізався в астероїд. Зонд попрямує до системи астероїдів Didymos, що складається з Дідімоса та супутника Діморфоса. Корабель має врізатися саме в Діморфоса. Ці астероїди не загрожують нашій планеті, однак перебуватимуть у межах видимості земних оптичних телескопів.

Мета польоту – перевірити теорію, чи може космічний корабель змінити траєкторію астероїда в глибокому космосі.

Що відомо про дрон?

Дрон DART прибув на військово-повітряну базу в Каліфорнії для фінальної підготовки до запуску. Це його остання зупинка перед відправленням у космос.

Дрон пройде серію останніх випробувань і перевірок. Також паралельно готують і ракету SpaceX Falcon 9, на якій доставлять дрон. Наступні декілька тижнів її заправлятимуть паливом.

«Ми провели останні півтора року випробовуючи DART на землі, тренуючись для найочікуванішої частини – польоту на Діморфос. У нас є ще кілька репетицій місії, коли команда відпрацьовує операції запуску космічних кораблів із Ванденберга в Каліфорнії та Операційного центру місії APL у Мериленді. Після завершення ми будемо готові до запуску та роботи», – заявили в NASA.

Зіткнення дрону з астероїдом дозволить зібрати дані зміни траєкторії руху небесного тіла для покращення моделювання та прогнозування відхилення астероїда. Ці знання й дані допоможуть краще підготуватися, якщо який-небудь астероїд коли-небудь загрожуватиме Землі.

Дрон на борту ракети SpaceX Falcon 9 запустять із бази космічних сил Ванденберг у Каліфорнії 23 листопада.

Навмисне зіткнення відбудеться у вересні 2022 року.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь