Спецпроєкти

Останній «Кураж»: благодійний фестиваль збирає кошти на ментальну допомогу дітям-сиротам з Донбасу


Фестиваль «Кураж» відтепер опікується ментальним здоров’ям дітей-сиріт з Донбасу. 16-17 жовтня у Києві відбудеться Благодійний Кураж, більшу частину з прибутків якого буде передано на фінансування проекту. Після цього Кураж йде у безстрокову відпустку.

Кураж — щомісячна київська подія, яка проходить в Києві вже 6 років, три з яких на ВДНГ. За 6 років існування Куражу вдалося зібрати більше 40 млн гривень на благодійність, захід 16-17 жовтня стане останнім на ВДНГ перед тривалою паузою.

Цього року команда фестивалю «Кураж» присвятила всі свої благодійні збори проектам, які займаються ментальною допомогою. Зараз відбувається збір на фінансування центру СОС Дитячі Містечка, де надають психологічну допомогу дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківської опіки, що виховуються у прийомних родинах та дитячих будинках сімейного типу, а також дітям та сім’ям у складних життєвих обставинах в Луганській області.

У центрі діти мають змогу:

 • покращити свій психоемоційний стан
 • подолати травматичний досвід, який з ними трапився
 • їхні нові батьки та опікуни знаходять там групи взаємопідтримки
 • тривалі консультації з психологами, що допомагають налагодити стосунки

Історія родини, яка вже отримала допомогу у центрі: 

У Станиці Луганській перебуває сім’я Посохових. Це багатодітна родина вимушених переселенців в якій виховується троє дітей, дві дівчинки й хлопчик. Марійка і Оля навчаються у 2 класі, Кирило – немовля. Рідний батько старших сестер зловживає наркотичними речовинами. Діти були свідками фізичного та психологічного насильства в сім’ї. Батьки розлучились, і зараз сестер виховує вітчим. Але все одно мати усвідомлює наслідки травмуючого досвіду у дітей, спостерігаючи прояви агресії, тривожності, страхів, різких перепадів настрою.

Жінка, звернувшись із запитом про підтримку дітей, перебувала в стані хронічного стресу. Фахівці діагностували ознаки посттравматичного стресового синдрому за такими ознаками:

 •  розгубленість
 • переживання
 • відчуття життєвого хаосу
 • тривожність
 • страх перед своїм майбутнім
 • пасивність
 • невпевненість в собі, низька самооцінка
 • почуття провини.

Тому мета психокорекційної роботи полягала в подоланні тих психологічних змін, які відбуваються під впливом тривалого стресу, а також у зв’язку з найважчим і небезпечним руйнуванням, яке заподіяно насильством:

зміна Я-концепції жінки; руйнування системи життєвих цінностей; порушення функціонування мотиваційної сфери (усвідомлення потреб, формування активної позиції в прийнятті рішень і досягнення обраних цілей), і в кінцевому підсумку відмова від відповідальності за своє життя.

За результатами діагностики дітей було виявлено, що є проблеми розвитку соціальної, емоційної сфери, розумового розвитку: низька концентрація уваги, слабка пам’ять, загальна обізнаність не сформована. Тому безумовно діти потребували професійної допомоги.

Впродовж перебування у проекті діти відвідували корекційно- розвивальні заняття з практичним психологом, які сприяли розвитку емоційно-вольової сфери (подолання проявів тривожності, страхів, агресії), розвитку навичок саморегуляції, впевненості у собі. Діти навчаються довіряти оточуючим людям, проявляють інтерес до навчання, покращились розумові процеси. Також дівчаткам подобаються творчі заняття, такі як арт-терапія, казко-терапія, ниткографія.

Аби проект з психологічної підтримки продовжував функціонувати ще рік, необхідно зібрати 386 536 гривень. За цей рік допомогу буде надано 336 дітям і 200 дорослим.

16-17 жовтня у Києві відбудеться Благодійний Кураж, більшу частину з прибутків якого буде передано на фінансування проекту. Гостями заходу також стануть Маша Єфросиніна, Ярослава Гресь, Гарік Корогодський, Лєра Бородіна та травесті-діва Монро і все це заради благодійності.

Якщо не можете відвідати благодійний захід, то можете підтримати соціальний проект будь-якою сумою на платформі dobro.ua

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь