Спецпроєкти

На борту Міжнародної космічної станції виростили перець. Урожай зберуть наприкінці жовтня


На борту Міжнародної космічної станції астронавти NASA виростили перець чилі.

Про це написали в NASA.

Навіщо на борту МКС перець?

У липні цього року в американській оранжереї на МКС посадили перець чилі. На початку вересня астронавтка Меган Макартур повідомила у своєму твітері, що чилі зацвів.

Щоб запилювати квіти, дистанційно з Космічного центру Кеннеді запускали вентилятори зі змінною швидкістю для створення вітру в умовах мікрогравітації. Щойно запилення відбулося, перець почав формуватися через 24-48 годин; проте не всі запилені квіти переросли в плід.

01/3

За словами астронавтів, у космосі перцю виросло набагато менше, ніж на Землі. Причини цього поки невідомі. У NASA пояснюють, що такі експерименти важливі для довгострокових місій, де астронавти потребують джерело вітаміну С. Тому вони планують з’ясувати й подолати проблему меншої кількості плодів.

Загалом на МКС виросли чотири рослини перцю чилі. Перший врожай астронавти планують зібрати наприкінці жовтня. А другий – на початку листопада. Астронавти з’їдатимуть частину врожаю, а решту повертатимуть на Землю для аналізу.

Нагадаємо, що NASA відправить космічний корабель навмисно врізатися в астероїд. Мета польоту – перевірити теорію, чи може космічний корабель змінити траєкторію астероїда в глибокому космосі.

Зонд попрямує до системи астероїдів Didymos, що складається з Дідімоса та супутника Діморфоса. Корабель має врізатися саме в Діморфоса. Ці астероїди не загрожують нашій планеті, однак перебуватимуть у межах видимості земних оптичних телескопів.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Теги:
Ми в Телеграмі
підписуйтесь