Спецпроєкти

Робота-художника запідозрили у шпигунстві. Його затримали правоохоронці


Робота-художника Ai-Da запідозрили у шпигунстві. Його затримала єгипетська митна служба.

Про це пише The Guardian.

Що відомо про цього робота?

Ai-Da – це надреалістичний робот-гуманоїд зі штучним інтелектом, який створює малюнки, живопис і скульптури. За словами самої Ai-Da, вона створює сучасне мистецтво й сама є сучасним мистецтвом.

Її назвали на честь Ади Лавлейс, більш відома як одна з перших програмісток у світі. Саме вона зробила опис ранньої версії аналітичної машини загального призначення Чарльза Беббіджа.

Творець робота – британський галерист Ейден Меллер.

Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений Ai-Da (@aidarobot)

Робота Ai-Da та її скульптуру везли в Гізу для участі у виставці Forever is Now від арторганізації Art D’Egypt. Це перша виставка сучасного мистецтва на тлі стародавніх єгипетських пірамід.

Робот Ai-Da створювала свою глиняну скульптуру на основі власної інтерпретації загадки Сфінкса.

Що сталося під час перетину кордону?

Співробітники єгипетської митної служби затримали робота та його розробника на 10 днів через «проблеми з безпекою». Їх стурбувала наявність камер і модему. 20 жовтня їх усе ж відпустили й відправили до Каїру літаком.

Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений Ai-Da (@aidarobot)

У справу втрутилися дипломати, але звільнити робота та його власника відразу не вдалося.

«Дозвольте мені висловитися гранично зрозуміло. Вона не шпигун. Люди бояться роботів, я це розумію. Але вся ця ситуація сповнена іронії, бо сенс Ai-Da в тому, щоб привернути увагу до зловмисного використання технічного прогресу. А її затримали за те, що вона робот. Напевно, їй би сподобалася іронія», – заявив творець Ейден Меллер.

Увесь цей час Ai-Da була вимкнена. Її увімкнули лише в середу, 20 жовтня. Відкриття виставки за участі робота-художника відбулося 21 жовтня.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Теги:
Ми в Телеграмі
підписуйтесь