Спецпроєкти

Запитання: яка собівартість iPhone 13 Pro та скільки заробляє Apple з одного телефона?


Фахівці з TechInsights розібрали iPhone 13 Pro й порахували його собівартість, а також те, скільки заробляє Apple з продажу одного такого гаджета.

Про це пише TechInsights.

Яка собівартість одного iPhone?

Фахівці з TechInsights повністю розібрали iPhone 13 Pro на 256 гігабайтів. Вони додали вартість кожного зі складників і порахували собівартість гаджета. iPhone 13 Pro на 256 гігабайтів у собівартості коштує 570 доларів. А Phone 12 Pro на 22 долари дешевший – приблизно 548 доларів.

Ціна нових iPhone 13 стартує з 999 доларів, тобто виторг становить приблизно 420 доларів. Але це не є чиста сума прибутку компанії. Фахівці зазначають, що у витрати на телефон також входять дизайн, логістика, складання та маркетинг. Сюди ж варто додати розробку ПО та підтримку пристроїв.

Більшість компонентів для своїх пристроїв компанія виробляє самостійно. Інші деталі купує в Qualcomm, KIOXIA, NXP, STMicroelectronics, USI, Qorvo й Broadcom.

Тому фахівці вважають, що приблизно з кожного iPhone 13 Pro компанія отримує 150 доларів прибутку, враховуючи фактори, перечислені вище, і податок.

Це не так і багато, якщо порівнювати, наприклад, з Galaxy S21, яку продають за 999 доларів, а її собівартість дорівнює 508 доларів. Тож прибутку компанія отримує 491 долар, але оновлює гаджети рідше й не витрачає стільки коштів на підтримку оновлень.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Теги:
Ми в Телеграмі
підписуйтесь