Спецпроєкти

ВООЗ схвалила першу у світі вакцину від малярії. Її розробляли понад 30 років


Всесвітня організація охорони здоров’я схвалила першу у світі вакцину від малярії.

Про це повідомляє ВООЗ.

Що відомо про цю вакцину?

Малярія – інфекційна хвороба, що передається від хворої людини через укуси малярійних комарів. Хвороба дуже поширена в країнах із тропічним кліматом, переноситься важко, може призвести до порушень із боку нервової та інших систем організму або смерті.

За даними ВООЗ, від малярії в Африці щорічно помирає сотні тисяч людей, і більшість із них – діти до п’яти років. Щорічно реєструється близько 350-500 мільйонів випадків цього захворювання у світі й приблизно 1,3-3 мільйонів смертей людини – як мінімум одна смерть кожні 30 секунд. 90% інфікувань припадає на Африку.

Вакцину від малярії розробляли понад 30 років. Останньою, хто працював над щепленням, є компанія Mosquirix. Кінцева фаза випробувань їхньої вакцини тривала з 2019 року, у них взяло участь понад 800 тисяч дітей у Гані, Кенії та Малаві.

Ефективність вакцини досить обмежена, вона запобігала зараженню лише у 39% випадків і на 29% знижувала ймовірність протікання захворювання у важкій формі.

Проте в поєднанні з протималярійними ліками її ефективність від важкого захворювання та смерті зростала до 70%.

«Це історичний момент. Довгоочікувана вакцина від малярії для дітей – прорив для науки, дитячого здоров’я і боротьби з малярією. Використання цієї вакцини на додаток до існуючих засобів профілактики малярії може врятувати десятки тисяч молодих життів щороку», – заявили у ВООЗ.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь