Спецпроєкти

10 застосунків для смартфона, які спрощують життя власникам бізнесу


Багато процесів сьогодні перейшли в онлайн, і люди змушені звикати до нововведень. Особливо в нових реаліях страждає малий та середній бізнес – декому доводиться буквально повністю перебудовувати свою роботу на новий лад.

Разом із ПриватБанком розповідаємо, як максимально зручно та просто вести справи онлайн та організувати процеси так, щоб можна було виконувати будь-які робочі справи зі свого смартфона. Функція SmartID у застосунку «Приват24 для бізнесу» спрощує процес підписання документів, підтвердження особи та отримання онлайн-послуг. Докладніше про цю функцію та інші зручні інструменти для бізнесу – далі.

Чи можна обмежитися лише смартфоном?

Звісно, все залежить від вашої діяльності та потреб. Якщо говорити про більшість галузей – сучасні смартфони дають безліч можливостей. Завдяки йому можна продавати товар, прораховувати розрахунок зарплати, керувати сайтом, надсилати рахунки клієнтам та в податкову, працювати над маркетингом та багато іншого.

Останнім часом розробники мобільних застосунків змагаються в розробленні хмарних мобільних застосунків або мобільних версій програм, які давно існують для ПК. Це різноманіття застосунків дозволяє виконувати та контролювати більшість бізнес-процесів із будь-якого куточка міста, країни, планети. Усе що треба – доступ до інтернету (але іноді навіть і він не потрібен).


А це безпечно?

Якщо ми таки говоримо про якісь хмарні застосунки, де ваша інформація зберігається на спеціальних сховищах даних, слід піклуватися й про безпеку. 

Обов’язково досліджуйте такі застосунки – читайте відгуки, гугліть інформацію про розробників. Цілком імовірно, що застосунок, який ви виберете, може зникнути вже завтра разом із вашими даними. Віддайте перевагу тим розробникам, які кілька років на ринку та мають гарну репутацію. 

Використовуйте складні паролі. Однаковий пароль у всіх сервісах та застосунках ставить під загрозу безпеку ваших даних. Тому краще користуйтеся менеджерами паролів – там можна зберігати паролі від усіх застосунків, соцмереж, банківських карток та будь-чого. У цьому разі вам потрібно буде лише запам’ятати пароль до застосунку з паролями. 

Зробіть резервну копію даних та збережіть її або на хмарному сервісі, або на інших надійних носіях. Ви гарантовано скажете собі за це «спасибі», якщо з вашим смартфоном раптово щось станеться.

Ще обов’язково контролюйте, хто зі співробітників і до яких саме даних може мати доступ. Не забувайте вимикати доступ до даних для тих працівників, які звільнилися.


Вмовили. Що завантажувати?

Файлові сховища

GoogleDrive. Це, по суті, набір усіх тих офісних інструментів, до яких ми звикли на ПК, але у хмарі. Для того, щоб користуватися цим сховищем, вам потрібен акаунт компанії у Google. Він відрізняється від особистого акаунту тим, що замість звичного домену @gmail.com створюється домен вашої компанії, наприклад @miy-domen.com. А ще ці акаунти на відміну від особистих дають доступ тільки до пошти, календаря, документів, сайтів, груп та відео. Кожному користувачеві надають безплатні 15 гігабайтів пам’яті, у якій можна зберігати документи, таблиці, контакти, фото, відео та будь-що інше. Якщо цього замало, можна докупити додаткову пам’ять.

Dropbox. Це файлове сховище, яке має попит у всьому світі через дуже простий інтерфейс. Будь-хто розбереться, як ним користуватися. У Dropbox також є можливість створити бізнес-акаунт. Натомість тут він буде платним. Найдешевший тариф, у якому вам дається 5 терабайтів пам’яті коштує 15$. За цю ціну бізнес-профілем можна буде користуватися трьом людям. Тож за кожного третього користувача доведеться доплачувати стільки ж.

OneDrive. Це хмарне сховище від Windows, але користуватися ним можна з девайсу з будь-якою операційною системою. Сховище сортує всі файли за типом, тому знайти щось конкретне тут доволі просто. У OneDrive доволі сувора політика: наприклад, не можна завантажувати файли порнографічного характеру. Для бізнесу хмарне сховище платне – від 5 до 12,5 доларів за кожного користувача. Тариф залежить від обсягу потрібної вам пам’яті, доступів до інших продуктів Microsoft тощо.

Комунікація та організація роботи

Slack. Це відомий у всьому світі бізнес-месенджер. Особливий інструментарій спрощує робоче спілкування, дозволяє налаштувати його під потреби бізнесу та працівників. Ну й особлива перевага окремого робочого месенджера – працівникам не доведеться для робочих чатів заходити у звичні для повсякдення месенджери та відволікатися від роботи.

Trello. Це застосунок, який допоможе організовувати роботу всієї команди. Досить зручно створювати кілька дошок із різними завданнями, розділяти їх на тематики та помічати етап втілення. 

SurveyMonkey. Це застосунок, який дозволяє створювати опитування. За допомогою опитувань бізнес може збирати відгуки клієнтів, проводити маркетингові дослідження та відстежувати потреби власних робітників.

Asana. Це популярний у світі застосунок, який допомагає організовувати роботу над конкретними проєктами або завданнями. Тут класно відстежувати дедлайни, розділяти завдання та об’єднувати робітників у команди.

Банкінг та ведення фінансів

Scoro. Цей застосунок взагалі важко зарахувати до якоїсь однієї категорії – у ньому багато всього: планування роботи команди, комунікації між працівниками, облік клієнтів та багато іншого. Але, окрім усього, тут дуже зручна система звітності, зокрема й фінансової, можна виставляти рахунки та робити бюджетні прогнози.

Expensify. Це трекер витрат для бізнесу. До речі, один із найпростіших у цій галузі. Можна заносити всі витрати, сканувати чеки та квитанції. Можна також підв’язати рахунок або банківську картку – тоді застосунок рахуватиме всі витрати автоматично.

Приват 24 для бізнесу. Це мобільний застосунок для керування своїми рахунками. У будь який час ви можете:

  • Контролювати всі операції за рахунком.
  • Зробити будь який платіж.
  • Сформувати виписку.
  • Купити або продати валюту.
  • Сплатити отримані електронні рахунки-фактури.
  • та багато іншого

Одна з важливих «фішок» застосунку – підпис SmartID. Це електронний підпис, який значно спрощує багато бізнес-процесів. Підпис SmartID зручний тим, що тепер не потрібно носити із собою всюди флешку з файловим електронним підписом – він доступний у мобільному застосунку, тому підписати папери, підтвердити особу та  скористатися онлайн-послугами можна з будь якого смартфона. 

Користуватися ним також дуже просто. Для цього в застосунку слід створити платіж, натиснути кнопку «Підписати» і система запропонує підписати за допомогою SmartID. Якщо електронного підпису в застосунку немає, вам запропонують його створити. Крім того, SmarID вже доступний у кабінеті платника на сайті податкової інспекції.

Посилання на застосунок для Android та iOS.

QR-код для завантаження застосунку:

Ми живемо в чудовий час (так, навіть попри коронавірус та пандемію). Адже безліч процесів, які раніше могли викликати панічну атаку навіть у найспокійнішої людини, сьогодні дуже спрощені. Так, власний бізнес перестав бути якоюсь дивиною для багатих – бізнесменом може бути кожен/-на, до того ж вдало поєднувати власну справу із сім’єю, особистим життям та іншими справами.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram