Спецпроєкти

10 кращих біографій відомих людей

Ми любимо книжки про знаменитостей: на їхніх сторінках зірки стають живими, набувають людських рис і слабкостей і здаються майже рідними. Зібрали кращі (на нашу думку) біографії відомих людей – від художників до лідерів сект.

Еверетт Тру “Nirvana. Правдива історія”

Фактично біографія не одного, а цілих трьох музикантів – Курта Кобейна, Кріса Новоселіча та Дейва Грола. Джеремі Ендрю Текрей (справжнє ім’я автора книги) тісно спілкувався з усіма учасниками колективу – до речі, саме він познайомив Курта із Кортні. Найповніша книга про гурт і кожного музиканта окремо. А ще у ній купа всього цікавого про інші колективи і залаштунки гранж-сцени.

Керрі Фішер “Щоденники принцесси Леї”

Фішер зізнавалася, що образ Леї став для неї фатальним, і тисячі прихильників в іншій ролі її просто не хотіли бачили. Саме тому у назві книзі і згадується ім’я героїні космічної кіносаги. У автобіографії донька Деббі Рейнольдс відверто розказує про власну кар’єру, порівняння з успішною мамою, наркотики на зйомках “Зоряних війн”, роман з Харрісоном Фордом та комплекси через власну незграбність і нерозумність. Після прочитання книжки принцеса здається не далекою космічною істотою, а подругою із дитинства, яка мала ті ж самі страхи і проблеми.

Владимир Глоцер “Марина Дурново. Мой муж Даниил Хармс”

Літературознавець Володимир Глоцер дивом відшукав останню дружину Хармса, що мешкала у Венесуелі, і довго з нею спілкувався – про спільне життя з ексцентричним письменником, який неодноразово їй зраджував, про неї, про голод, війну, Німеччину і, звісно, про любов. Не просто біографія Хармса, а маленьке, болюче, проте не позбавлене щастя життя, що вмістилось у менш ніж 200 сторінок.

Ольга Кузьменко “Моя дорога птаха. Мамина книжка”

Нехай зовсім маленька, але така тепла і зворушлива книга про Андрія Кузьменка, якого ми всі пам’ятаємо як Кузьму Скрябіна. Мама музиканта розповідає про його життя із самого народження – про те, яким кумедним він був у дитинстві і яким вразливим, насправді, залишився до кінця життя. І у кожному слові, кожному зізнанні Андрійкової мами – любов.

Сальвадор Далі “Щоденник одного генія”

Така скромна назва для автобіографії іспанського художника. Навіть не автобіографії, а мемуарів – книга складається із записів з 1952-го до 1963-го року. Власне, не варто чекати від неї об’єктивності (знову ж таки, подивіться на назву), але читати однозначно варто. У передмові до книги письменник Мішель Деон зазначив: “Далі упереміш жбурнув туди свої муки художника, одержимого спрагою досконалості, свою любов до дружини, розповіді про дивовижні зустрічі, ідеї з області естетики, моралі та філософії”.

Карина Добротворская “Кто-нибудь видел мою девчонку? 100 писем к Сереже”

Сповідь журналістки, редакторки і модної ікони про її покійного чоловіка – кінокритика Сергія Добротворського. Не сухе “народився, був таким-то і помер” – для Карини життя з коханою людиною було маленькою щасливою епохою. Час, коли не помічаєш бідності, коли млинці з порошку та банан на свято не здаються чимось неправильним, коли поруч – чоловік, з яким можна обговорити все на світі – за цим авторка книги сумує вже багато років. А гроші та успіх, що з’явилися потім, цього щастя, на жаль, не повернуть.

Нуель Еммонс “Чарльз Менсон: справжня історія життя, розказана ним самим”

Історія одіозного лідера секти “Сім’я”, яка записана з його розповіді журналістом Нуелем Еммонсом. Менсон був жахливою людиною, але від цього ще більше цікаво, як він зміг підкорити власній волі так багато людей і змусити їх робити все, що він скаже – навіть вбивати. Про злочини “Сім’ї” і покарання вбивць можна дізнатися у книзі “Helter Skelter. Вся правда про Чарльза Менсона”, яку написав прокурор Вінсент Бульйозі (саме він представляв звинувачення у справі Менсона).

Хейден Еррера “Фріда Кало”

Коли йдеться про художниць, саме Кало зазвичай згадують в першу чергу. За картинами прихована талановита, яскрава, відверта і, водночас, глибоко нещасна жінка, у яку закохувалися і яку зраджували. Про творчість, хвороби і аварію, що змінила її життя, про любов і сюрреалізм, шкідливі звички, автентичний стиль і біль – у цій книжці.

Morrissey: Autobiography

Останній відомий міжнародний плейбой та колишній лідер The Smiths Патрік Морріссі вирішив розказати про деякі свої таємниці. І зробив це, як завжди, грандіозно, – написав цілу книгу. У автобіографії музиканта – про його першу закоханість, клінічну депресію, відмову зніматися у “Друзях”, сварки із барабанщиком гурту, складні стосунки з дівчатами, романи із чоловіками, вегетаріанство і ще багато чого (як і всередині самого Морріссі).

Тууліккі Пієтиля “Туве Янссон: працюй та кохай”

Біографія мами Мумі-тролів, написана її партнеркою та найближчою подругою. Саме з Тууліккі була списана персонажка “Чарівної зими” Туу-тікки. Пієтиля, як ніхто інший, знала про життя та творчість Янссон, тому книжку сміливо можна рекомендувати прихильникам фінської письменниці. Іншим, до речі, також буде цікаво про життя Туве почитати – все ж вона була непересічною жінкою.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь