Спецпроєкти

5 книжок про кохання, які змусять у нього повірити

З літературою про кохання, на жаль, зазвичай асоціюються рафіновані еротичні романи: у м’якій палітурці, з дивакуватою обкладинкою та зворотами на кшталт “він палко доторкнувся до її абрикосових сідниць”. Реанімуємо книжки про кохання і складаємо добірку найкращих (на редакторську думку).

Костя Сперанский “Кто знает, о чем думает Амалия”

Тоненька і пронизлива книжка про кохання, що буває раз у житті. Костя розказує про свою ідеальну жінку, ім’я якої після розставання навіть називати важко. Згадує їхні спільні часи, які нагадують йому фільм “Любов” Гаспара Ное. Згадує все-все: як вона любила поправляти волосся, які книжки читала, як поводилися її очі, коли вона злилася чи сміялася, як вона не любила його поради. Якою була смішною і сміливою, коли вип’є, і якою іноді бувала лякливою.

Повість — це уривки щоденника Кості, весь його біль, що потрібно було десь залишити. Так і народилася ця книжка. Читаючи її, відчуваєш всю безпорадність героя, поринаєш у його підлітково-сильну закоханість і розумієш відчай, який його охопив, коли А. пішла остаточно.

Самому Кості ця книжка допомогла пережити нерозділене кохання. Хтозна — може, вона стане рятувальною пігулкою і для інших, які теж переживали подібне.

Валер’ян Підмогильний “Повість без назви”

Підмогильний — явно недооцінений автор: про нього доволі мало розповідають у школах, а на філфаці проходять те ж саме “Місто”. Але інші твори письменника теж варті уваги, і “Повість без назви” — один з таких.

Історія головного героя — раптове перетворення меланхолічного інтелектуала, життя якого не має сенсу без чіткого плану, на палкого чоловіка, здатного на все заради коханої жінки. Герой блукає величезним містом у пошуках тієї самої, кидає заради неї всі свої прагнення і розуміє, чого раніше йому не вистачало у буденній метушні.

Метаморфози Андрія Городовського (саме так звуть головного героя) вчергове доводять: кохання змінює людину і, іноді, є єдиною рухомою силою у житті.

Джо Данторн “Субмарина”

Книжка про підлітка і для підлітків, але сподобається всім без винятку. Головний герой — 15-річний Олівер Тейт, ззовні дивакуватий і замкнений у собі, але насправді геніальний і з нещадним почуттям гумору. Поруч із ним — найдивніша дівчинка, піроманка і нігілістка Джордана. У їхніх стосунках все смішно і серйозно, просто і складно: це перше кохання, перший секс, перші втрати і перші великі сварки.

Але сюжет крутиться не лише навколо двох цих диваків: інших у книзі також вистачає. Батьки Олівера не можуть знайти спільну мову: батько-флегматик раптово розуміє, що може втратити дружину. Останній не вистачає уваги, і вона все більше спілкується з коханням своєї молодості. Олівер залишається між двох вогнів, намагаючись помирити батьків і залишитися найкращим бойфрендом у всесвіті. І те, і те виходить кепсько.

У “Субмарині” прослідковується стара істина: кохання може робити людей божевільними незалежно від віку, статі та інших факторів.

Сергей Довлатов “Филиал”

Велетень із вразливим серцем, Довлатов, як ніхто, вмів описувати любовні переживання відверто і при цьому без рожевих сиропів. У “Филиале” сплітається болюче минуле і теперішнє. Герой (Довлатов) знову стикається зі своїм колишнім коханням — норовливою і трохи навіженою Тасею.

У нього є жінка, діти і пустка усередині, у неї — борги, “нагуляна” дитина і залишки влади над коханням з минулого. Тася не любить головного героя, а він не може позбутися спогадів і прив’язаності до цієї, по-своєму, жахливої і водночас чарівної жінки.

Співпереживати обом героям важко, бо обидва роблять дурню. Але при читанні гостро відчуваєш, як у кожного з них болить, і якими люди взагалі бувають самотніми.

Катаріна Кієрі “Ніхто не спить”

Мати шістнадцятирічного Еліаса пішла з дому три роки тому, і з того часу він написав їй 120 листів. На жоден не отримав відповіді.

Еліас не знаходить спільної мови з батьком, а той також важко переживає втрату. Думки обох крутяться навколо жінки, якої зараз поруч немає. Втрату допомагають пережити інші сильні почуття, що з’являються у житті і батька, і сина.

Роман про те, що у будь-якому віці до людини може прийти кохання. І накрити з головою. Головне — готовність це кохання прийняти і зберегти.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь