Спецпроєкти

Археологи знайшли в Помпеях уцілілу кімнату рабів – фото


Італійські археологи знайшли вцілілу кімнату рабів, які працювали в поселенні Чивіта Джуліана. Це менш ніж за кілометр від Помпеїв.

Про це повідомляє Міністерство культури Італії.

Деталі

Археологи вважають, що в кімнаті жили люди, які працювали на свого господаря. Площа кімнати становить 16 квадратних метрів. У ній знайшли три дерев’яні ліжка. Два з них довжиною 1,7 метра, а одне, ймовірно, призначене для дитини – 1,4 метра.

Під ліжками знайшли амфори для зберігання особистих речей, а поряд із ліжками – дерев’яну скриню. Також у кімнаті були керамічні чашки. Єдиним джерелом світла слугувало невеличке вікно, а сама кімната не була оздоблена.

«Найбільше тут вражає захаращеність і "крихкість" кімнати, яка нагадує щось між гуртожитком і складом. Це виняткове відкриття, що надає рідкісне уявлення про сувору реальність людей», – розповідає директор археологічного парку Помпеї Габріель Зухтригель.

Розкопки в цьому місці розпочалися ще у 2017 році. У 2020 тут знайшли рештки двох людей. Науковці вважають, що це був раб та його господар, які ховалися від виверження Везувію.

Місто Помпеї вперше виявили 1592 року. У 79 році н. е. воно було повністю поховане під шаром лави та попелу під час виверження Везувію.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь