Спецпроєкти

Дослідження: 12 тисяч українців донатять понад 2,3 мільйона грн щомісяця популярним YouTube-каналам


50 YouTube-каналів отримують від українців понад 2,3 мільйона грн щомісяця через Patreon. Їх донатять більш ніж 12 тисяч українців.

Про це свідчить дослідження ініціативи «Як не стати овочем» та цифрового медіаагентства «beTrue Media», результати якого оприлюднила Українська правда.

Кому донатять українці?

5 лідерів YouTube-каналів:

  • Сергій Притула – 16 тисяч доларів;
  • Телебачення Торонто – 10 тисяч доларів;
  • Bihus.Іnfo – 6 тисяч доларів;
  • Андрій Луганський – майже 5 тисяч доларів;
  • Максим Бахматов – майже 5 тисяч доларів.

Окрім цього, Bihus.Іnfo став одним із лідерів зростання у 2021-му. Відтак на каналі авдиторія та середні показники перегляду становлять 490 тисяч підписників та понад 166 тисяч переглядів.

Підписники та перегляди

Серед усіх українських ЗМІ найкращу активність показує Цензор.НЕТ. З листопада минулого року канал збільшив авдиторію в чотири рази, а перегляди відео виросли з 8 тисяч до 44 тисяч. Окрім цього, великий приріст авдиторії спостерігається в ютуб-каналу Дениса Казанського, який від Patreon отримує майже 2 тисячі доларів. Він подвоїв свою авдиторію, а перегляди досягли позначки понад 100 тисяч.

Крім того, дослідники помітили цікаву тенденцію: більшість проросійських блогерів втрачають свою популярність у YouTube, а деякі з них і зовсім закривають діяльність своїх каналів.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь