Спецпроєкти

Фото Землі з космосу: зонд Landsat 9 надіслав перші світлини


Супутники дистанційного зондування Землі за програмою Landsat 9 зробили знімки Землі з космосу. NASA опублікувала перші кадри.

Про це йдеться на сайті NASA.

Програма Landsat

Супутники дистанційного зондування Землі за програмою Landsat 9 ведуть моніторинг планет із 1972 року. Вони розташовані на так званій сонячно-синхронній орбіті. Це дає змогу супутникам пролітати над поверхнею Землі в одній точці в конкретний час. Завдяки цьому супутники можуть робити високоякісні знімки планети. Зонд Landsat 9 був запущений у космос 27 вересня 2021 року. За своєю конструкцією він схожий на попередника – Landsat 8, проте має потужніше обладнання.

Знімки Землі

Landsat 9 може розрізняти понад 16 тисяч відтінків кольорів. Для порівняння – Landsat 7 визначає лише 256 відтінків. Завдяки цьому користувачі Landsat можуть побачити навіть незначні зміни на поверхні Землі.

У Landsat 9 наразі є два інструменти для відтворення знімків:

  • OLI-2 (Operational Land Imager 2) – ця технологія дозволяє виявляти ближнє інфрачервоне та короткохвильове інфрачервоне світло;
  • TIRS-2 (Thermal Infrared Sensor 2) – завдяки цьому інструменту можна визначати динаміку змін температури Землі тощо.

Завдяки знімкам Landsat 9 вчені матимуть важливу інформацію про зміни на поверхні Землі. Зокрема про серйозність лісових пожеж, розширення міст, вирубування лісів та зрушення льодовиків.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь