Спецпроєкти

Іншопланетяни, хімічна зброя та расизм: 10 найбожевільніших сект, про які ви могли не чути


Ви могли чути про Саєнтологію, Cім’ю Менсонів, Свідків Єгови та Біле Братство, але існує великий світ незрозумілих культів і релігій, чиї дивні вірування та ритуали пов’язані з поклонінням іншопланетянам, вбивствами та расизмом. Ось добірка 10 найбожевільніших сект, про які ви, мабуть, ніколи не чули.

Товариство Етеріус

Заснував у середині 1950-х років колишній британський таксист Джордж Кінг, Aetherius є релігією нью-ейдж. Послідовники вірять, що «космічні майстри» (переважно з Венери та Сатурна) керують долею людства. Крім цього, вони зосереджені на молитві та «духовній підзарядці» Землі, щоб звільнити місце для «Наступного Майстра, месіанської фігури, яка спуститься на землю на «літальній тарілці». Він володіє могутнішою «магією», ніж «об’єднана матеріалістична міць усіх армій світу».

Хо Но Хана Санпогьо

Знаєте, що таке хіромантія? Це коли вашу долю зчитують із ліній долонь. Хо Но Хана Санпогьо – це секта японських езотеричних фут-фетишистів. Культисти вважають, що засновник руху – Хоген Фукунага – міг діагностувати захворювання, просто досліджуючи їхні ноги, і що вони померли б, якби їх не обстежили в належний спосіб. Він зазначав, що короткі пальці на ногах вказують на поганий характер, а товсті пальці означали, що ваше життя буде наповнене удачею. Однак послідовники задумалися, що «щось тут не те», коли лідер почав вимагати за сеанси по 900 доларів і більше.

Cекта створює дуже багато контенту для послідовників: аніме, музику, мангу, мерч, фігурки тощо. Також вона активно співпрацює з політиками.

Чен Тао

Ця секта ще відома як Культ Істинного Шляху. Рух Чень Тао в Тайвані сформував колишній професор, який був явно божевільним. Він вважав, що Всесвіту 4,5 трильйони років; нашу Сонячну систему створила ядерна війна; кожен із нас має по три душі; що людство врятував у п’яти різних випадках Бог, який спустився на літальній тарілці. Однак група зі 160 членів розпалася після невдалого пророцтва у 1998 році, коли засновник Хон Мін Чен передбачив, що Бог з’явиться на одному телеканалі в Північній Америці – незалежно від того, чи є у вас кабельне телебачення – о 01:01 31 березня.

Орден Сонячного Храму

Вірування та діяльність цього таємного культу, зокрема поєднання раннього християнства, НЛО, філософії нью-ейдж і ритуалів масонів. Вони були переважно мирною організацією з деякими нетрадиційними віруваннями (тобто смерть – це лише ілюзія, і життя триває на інших планетах), поки немовля одного з її членів не принесли в жертву в одній із лож, оскільки вважали, що він антихрист. Невдовзі після цього кілька людей із найближчого оточення вчинили масове самогубство, а інші були знайдені або вбитими, або задушеними. Всі вони були одягнені у свої парадні мантії.

Фрідоміти

Їх ще називають «Вільні люди», «Божі люди». Культ утворився в канадській провінції Саскачевані у 1902 році після розколу різноманітних груп духовного християнства, які втекли з Росії, щоб уникнути переслідувань. Ідея фрідомітів базується на трьох різних постулатах: спільному житті та власності, наготі та анархізмі. Вони стали найбільш відомими своїми оголеними публічними демонстраціями, щоб показати протидію матеріальним тенденціям суспільства, а у 20-х і 30-х навіть спалили та розбомбили цілу низку громадських будівель (звісно, ​​голими), щоб показати уряду свою зневагу.

Рух за відновлення 10 заповідей

Рух, що відколовся від Римо-Католицької Церкви, був заснований наприкінці 80-х в Уганді. Він зосереджується навколо суворого дотримання 10 заповідей як способу вижити в Апокаліпсисі. Серед найдивніших принципів були щотижневі голодування та заборона мила й сексу. Секта почала розпадатися після того, як на початку нового тисячоліття не настав кінець світу (як передбачали лідери), що призвело до масових вбивств із серією отруєнь, порізів та підпалом церкви секти.

Аум Сінрікьо

Поєднуючи екстремальні та ідіосинкратичні інтерпретації релігій, починаючи від буддизму й закінчуючи християнством, секту Аум Сінрікьо заснувала у 1984 році Сьоко Асахара. Її від початку вважали досить суперечливою з пророцтвами про судний день, які передбачали Третю світову війну, спровоковану США.

До безумних проповідей додалося насильство. Було виявлено, що вони робили надзвичайно небезпечні практики ініціації та вбивали членів, які намагалися покинути організацію. Група була офіційно визнана терористичною після того, як її визнали відповідальною за скоординовану атаку зарином на п’ять поїздів у системі токійського метро, ​​внаслідок якої загинули 13 і постраждали понад 1000 інших пасажирів у 1995 році.

Творчий рух

Секту заснували в Іллінойсі у 1973 році, щоб об’єднати білих людей через спільну «расову релігію». Хоча більша частина їхньої системи переконань містить філософію натуралістів і дотримання надзвичайно здорового способу життя, їхня найвища цінність полягає в тому, що те, що добре для білих людей, є найвищим благом. І саме такий тип мислення здобув їм місце в списку неонацистських організацій Юридичного центру Souther Poverty Law Center.

Джон Фрум

Перейдемо до більш мирних релігій. Культ Джона Фрума заснували на острові Танна в південній частині Тихого океану. «Месією» у ньому є американський військовослужбовець Другої світової війни, який, як вважають, приносить багатство та процвітання на ізольований острів.

Він виник на початку 40-х років, коли в цьому районі було розміщено 300 тисяч американських військових, озброєних тоннами припасів і вантажів, пов’язаних із їхньою місією. Війська врешті-решт пішли разом із більшою частиною свого спорядження, але послідовники Джона Фрума сподівалися, що вони повернуться, будуючи символічні злітно-посадкові смуги, щоб заохотити інші американські літаки зупинитися та привезти товари.

Раелізм

Заснував у 1974 році французький автогонник Клод Ворільон. Raëlism навчає, що людське життя створила навмисно купа іншопланетян. Пізніше прибульці відправили гінців у людській подобі, щоб перевірити стан речей, наприклад Ісуса та Будду. На перший погляд, їхні цінності цілком приємні, враховуючи, що вони виступають за мир у всьому світі, спільне використання ресурсів, демократію, ненасильство та ліберальний погляд на сексуальність, але вони, безсумнівно, мають свою дивну сторону. Наприклад, наприкінці 90-х ця організація заснувала компанію з клонування та заявила (без жодних наукових доказів), що вони насправді клонували людину у 2000 році.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь