Спецпроєкти

Накопичилось багато старого одягу. Що робити?


Хочете купити нову кофтинку, але в шафі немає місця і для старої? Накопичилось багато речей, з яких ви виросли? Зранку, коли ви збираєтесь на роботу і відкриваєте шафу, на вас вистрибує одяг?

Треба шукати цьому рішення. Ви могли б зібрати речі в торбинку і винести їх на найближчий смітник. Але ми пропонуємо щонайменше три альтернативних варіанти вирішення питання, які зарахуються вам плюсиком в карму.

(Не)потрібний одяг. Розбираємо шафу

Перший і головний крок — відкрити шафу та оцінити стан речей. Можете зробити це прямо зараз. Дістаньте з шафи абсолютно всі речі і покладіть на одну поверхню. Після цього варто розкласифікувати одяг на кілька категорій:

  • «Новий одяг». Це ті речі, які в ідеальному стані, без плям, з усіма ґудзиками тощо. Речі, які ви можете носити щодня і точно впевнені, що одягнете їх через тиждень/місяць. Їх сміливо можна складати назад до шафи.
  • «Коли-небудь одягну». Ні, не одягнете. Зазвичай такий одяг залишається самотньо лежати на полиці. Якщо ви не готові відразу попрощатися з речами, складіть їх в коробку і залиште на місяць. Якщо за цей час ви жодного разу їх не використаєте — ви знаєте, що робити.
  • «Геть». Це категорія речей, які ви точно не одягнете, але вони досі у відносно хорошому стані.
  • «Без шансу на життя». Сюди власне варто віднести речі, які перебувають в поганому стані. У них можуть бути відірвані ґудзики, затягнуті нитки або пляма від кави тощо. Тобто це всі речі, які не підлягають ремонту.

На цей етап можна витратити більше часу, ніж ви розраховували. Не дивуйтесь, це варте свого результату.

Як/кому/де продати?

На непотрібних вам речах можна й заробити непогані гроші. Здебільшого це стосується одягу з категорій «Коли-небудь одягну» та «Геть». Найзручніший та найшвидший спосіб продати вживаний одяг — зробити це онлайн. Для цього підійде кілька перевірених платформ.

SHAFA — це зручна платформа для продажу речей у хорошому стані. Тут можна відсортувати речі за кольором, брендом, розміром тощо. Ви самостійно визначаєте ціну товару і напряму спілкуєтесь з людиною, яка хоче купити річ. Тут можна продати не лише одяг, а й взуття чи аксесуари.

Kloomba — це своєрідна дошка оголошень. Тут можна продати новий або вживаний одяг. Товари сортують по категоріях і зв’язок з клієнтами відбувається особисто. Крім того, можна написати загальне повідомлення для усіх, хто відкриє ваше оголошення.

eBay — ви можете продати свій вживаний одяг за ціну, яку ви вважаєте прийнятною. Важливо створити хороший аккаунт з якісними описами, ключовими словами та фотографіями речей, аби збільшити шанс того, що ваше оголошення побачить потенційний покупець.

Оголошення на цих сайтах можуть висіти безстроково, проте варто пам’ятати, що сервіси беруть окрему комісію за розміщення на них своїх товарів.

Платформою, яка не бере комісії є OLX. Але на цьому сайті ваше оголошення може існувати не більше 30 днів. Алгоритм продажу речей подібний до сайтів, описаних вище. Проте на цій платформі оголошенню легше «загубитись», оскільки тут можна продавати не лише одяг, а й нерухомість, тварин, товари побуту тощо.

Добра справа — благодійність

Якщо вас не цікавить грошова вигода, але ви хочете позбутись речей з користю — благодійність ідеальний варіант. Наразі є безліч благодійних організацій, які з радістю приймуть ваш вживаний одяг. Головне пам’ятати, що речі мають бути підготовленими та чистими. Ось невеликий перелік організацій:

«Карітас» — це міжнародний благодійний фонд, який приймає одяг, взуття та навіть постільну білизну. Ці речі згодом передають багатодітним родинам, пенсіонерам, які не можуть самостійно пересуватися, сиротам або переселенцям.

Де знаходяться: у Києві — вул. Микитенка, 7-Б. Усі адреси тут.

«Ласка» — це чимось схоже на комісійний магазин. Працює за таким принципом: ви приносите свої речі, «Ласка» продає їх іншим за мінімальною ціною. Частину речей магазин передає у благодійні фонди, звідти одяг найчастіше потрапляє до сиротинців.

Де знаходиться: у Києві — вул. Липинського, 3 та вул. Малопідвальна, 15.

Червоний хрест — це товарство, що допомагає пансіонатам та дитячим будинкам. Через цю організацію можна допомгти людям, які через певні скрутні життєві обставини не можуть дозволити собі купувати нові речі.

Де знаходиться: у Києві є кілька пунктів збору речей, наприклад, вул. Вербицького, 18 та вул. Анрі Барбюса, 32. Усі пункти збору в Києві та Україні — тут.

Корпорація добрих справ — благодійний центр, заснований волонтерами. Вони допомагають сім’ям учасників АТО та переселенцям. Крім того, частина речей передаєтьсяя багатодітним та малозабезпеченим родинам.

Де знаходиться: у Києві — вул. Саксаганського, 77, у Львові — вул. Каганця, 45.

Шоу-рум «Светр» — благодійний проєкт. Речі, які мають ідеальний стан, магазин продає. Гроші, які отримує шоу-рум, передають на лікування онкохворих людей. Речі у трохи гіршому стані волонтери передають малозабезпеченим та багатодітним сім’ям.

Де знаходиться: у Києві — вул. Богдана Хмельницького, 50. Також речі можна передати Новою поштою.

Крім великих пунктів збору речей існують спеціальні контейнери для вживаного одягу на заправках ОККО. Звідти речі передають на благодійність в інтернати, будинки для людей похилого віку, переселенцям, в дитячі будинки та малозабезпеченим родинам. Тому наступного разу, коли ви вирушаєте в дорогу, не забудьте прихопити із собою коробки із своїми старими речами. Адреси контейнерів — тут.

Допомогти можна не тільки людям, а й тваринам. У більшості притулків не вистачає тканин, які можна використовувати як підстилки. Для цього підійде будь-який одяг у будь-якому стані, навіть з категорії «Геть». Це можуть бути старі светри, постільна білизна, домашні халати чи старе пальто. Притулки є у кожному місті. Ось невеликий перелік:

Київська область — Сіріус.
Харківська область — Pets Friendly.
Одеська область — Ковчег.
Вінницька область — Планета.
Львівська область — Милосердя.

Пам’ятайте, що притулки для тварин є кожному місті і кожен з них потребує нашої допомоги.

Сучасно і екологічно — переробка

Не благодійністю єдиною. Досить сучасним і популярним варіантом є переробка. Це не тільки позбавить вас непотрібних речей, а й піде на користь нашій планеті. Після того, як ви здасте речі на переробку, з них виготовлять текстиль, з якого пошиють новий одяг. Наразі є кілька пунктів, де можна залишити свої речі:

Україна без сміття — це громадська організація, яка приймає одяг на переробку. Сюди можна здати старий одяг, взуття та навіть м’які іграшки. Речі можна привезти самостійно у пункт збору або ж відправити поштою чи кур’єром.

Де знаходиться: адреси пунктів збору тут.

H&M — магазин, який приймає речі у будь-якому стані та будь-яких брендів. Тут можна здати лише текстиль: футболки, штани, кофти тощо. За кожних 3 одиниці одягу можна отримати купон на 40 гривень. Потім купони можна витратити на купівлю речей в цьому ж магазині.

Де знаходиться: у Києві — торгові центри Lavina Mall , SkyMall, River Mall та Dream Town.

ZARA — у кожному магазині стоять бокси, де можна залишити свій старий одяг. Частину тканин переробляють на новий одяг, частину на матеріали для будівельної галузі. Тут можна здати не лише свій одяг, а й взуття та навіть аксесуари.

Де знаходиться: всі адреси магазинів — тут.

Пам’ятайте, що екологічна утилізація сміття — це не лише про пластик та скло, а й про одяг. Існує лише одна умова — речі мають бути сухі та чисті.

Тож тепер, коли плануватимете розібрати свою шафу і позбутись старих речей, згадуйте, що вони можуть допомогти — і людям, і тваринам, і навіть нашій планеті. Для когось це дрібниця, яку можна зробити в будь-який момент, а для когось — це стане важливим внеском в краще, добре та чисте майбутнє.

 

 

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь