Спецпроєкти

Нейромережа передбачила появу нових наркотиків. Їх можуть заборонити ще до появи


Дослідники з Університету Британської Колумбії навчили штучний інтелект передбачати появу нових наркотиків ще до того, як вони з’являться на ринку.

Про це йдеться в дослідженні.

Як нейромережа навчилася передбачати появу нових наркотиків?

Щоб краще розуміти цю технологію, потрібно коротко зрозуміти про течію наркотиків designer drugs, вони ж novel psychoactive substances (NPS).

Це наркотики, у виробництві яких достатньо змінити одну структуру забороненої речовини, щоб виготовити іншу речовину зі схожим ефектом, але тимчасово легальну.

Найчастіше NPS створюють у підпільних лабораторіях Китаю. Вони продаються на чорному ринку, через даркнет, закладки та на вулицях. Щоб заборонити нову речовину, яка входить у склад цих наркотиків, потрібно трохи часу, тому новий вид наркоти встигає поширитися світом і завдати шкоди суспільству.

Вчені пояснюють, що NPS насправді дуже токсичні та мають сильний вплив на організм людини.

«Більшість цих наркотиків ніколи не тестувалися на людях. Вони є серйозною проблемою охорони здоров’я для відділень невідкладної допомоги в усьому світі», – заявив учений UBC Майкл Скіннідер.

Щоб передбачити появу нових сполук і речовин та заборонити їх ще до продажу, вчені з Університету Британської Колумбії завантажили в нейромережу дані про структуру всіх відомих психоактивних речовин і синтезованих (NPS). Далі вони натренували штучний інтелект передбачати нові сполуки.

Зрештою нейромережа DarkNPS згенерувала структуру майже 9 мільйонів нових потенційних NPS.

Як ми будемо знати, що ці речовини справді потім з’являться на ринку?

За час дослідження на чорному ринку з’явилося 200 нових NPS. Учені перевірили штучний інтелект на цих речовинах, і 90% із них знайшлися в базі нейромережі DarkNPS.

Ця технологія також дозволяє швидко й точно визначати або спрогнозувати структуру речовини, знаючи лише її молекулярну масу, тому нейромережу можна використовувати, щоб:

  • визначати в організмі людини невідомі наркотичні речовини;
  • знаходити нові форми спортивного допінгу;
  • заборонити низку речовин, яких ще навіть немає на ринку, у такий спосіб стримати їхню появу.

«Той факт, що ми можемо передбачити, які NPS наркотики, ймовірно, з’являться на ринку, до того, як вони насправді з’являться, трохи схожий на науково-фантастичний фільм 2002 року “Особлива думка”, де передбачуване знання про злочинну діяльність допомогло значно зменшити злочинність у світі.

По суті, наше програмне забезпечення дає правоохоронним органам і програмам охорони здоров’я фору й дає їм знати, на що слід звернути увагу», – пояснює старший автор дослідження доктор Девід Вішарт.

Учені вже передали базу даних, яку отримали допомогою нейромережі DarkNPS офісу ООН у справах наркотиків та злочинності, американському агентству з боротьби з наркотиками (DEA), поліції Німеччини та Європейському центру моніторингу наркотиків та залежностей (EMCDDA).

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь