Спецпроєкти

Велика Британія схвалила перші ліки проти COVID-19: що про них відомо?


Велика Британія схвалила перші ліки проти COVID-19 – противірусний препарат Молнупіравір.

Про це пише ВВС.

Що відомо про цей препарат?

Молнупіравір – експериментальний противірусний препарат у вигляді таблеток для перорального застосування. Ліки розробили дві фармацевтичні компанії Merck Sharp & Dohme та Ridgeback Biotherapeutics.

«Це перший у світі схвалений противірусний засіб проти цієї хвороби, який можна приймати орально, а не вводити внутрішньовенно. Це важливо, оскільки його можна застосовувати поза лікарнями, ще до того, як COVID-19 перейде у важку стадію», – заявила очільниця Агентства з контролю за лікарськими засобами та виробами медичного призначення (MHRA) Джун Рейн.

Препарат блокує фермент в організмі людини, який потрібен вірусу, щоб відтворювати генетичний код. Ліки можуть запобігти розмноженню вірусу, вони знижують ризик важкого перебігу.

На думку розробників, ліки можуть бути ефективними й до нових штамів, які, ймовірно, з’являться в майбутньому.

Як відбувалися клінічні випробування?

У дослідженні взяли участь 775 пацієнтів, деякі з них приймали Молнупіравір, інші – плацебо. Результати дослідження опублікували компанії-виробники. Незалежних рецензій ще немає.

Загалом госпіталізували 7,3% добровольців, які приймали препарат, серед тих, хто приймав плацебо – 14,1%.

Смерть зафіксували лише в тих, хто приймав плацебо, це 8 людей.

Також важливо давати препарат за перших проявів симптомів. Дослідження за участі пацієнтів із важкими симптомами ковіду результатів не мали.

Рішення Великої Британії

Велика Британія замовила 480 тисяч курсів препарату. Постачі надійдуть до кінця року. Міністр охорони здоров’я країни Саджид Джавід назвав це історичним днем. Він вважає, що це змінить правила гри для пацієнтів зі слабким імунітетом. Вразливим пацієнтам, у яких діагностували COVID-19, препарат даватимуть двічі на день.

Експерти зазначають, що в Молнупіравір має великий потенціал у боротьбі з пандемією.

Пігулки не потребують особливого зберігання, транспортування та застосування. Тому вони є хорошим варіантом для країн із низьким та середнім рівнем економіки та обмеженим постачанням вакцин.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Теги:
Ми в Телеграмі
підписуйтесь