Спецпроєкти

Люди зі страхом спілкування отримають від японського уряду роботів для комунікації із зовнішнім світом


Люди зі страхом спілкування, інакше кажучи – Хікі, отримають від японського уряду роботів для комунікації із зовнішнім світом.

Про це пише Vice.

Навіщо потрібні ці роботи?

Люди Хікі – це ті, хто відмовляється від соціального життя, прагне до ізоляції та самоти внаслідок різних соціальних й особистих чинників, наприклад бояться спілкуватися.

У 2010 році деякі дослідники підрахували, що близько 1,2 відсотка населення Японії страждали від надзвичайної соціальної ізоляції, яка визначається як перебування вдома більш ніж шість місяців без участі в житті суспільства, наприклад відвідування школи чи роботи.

Прагнучи інтегрувати хікі в суспільство, японський уряд і незалежні організації придумали низку рішень.

Наприклад, влада японського міста Кобе надасть роботів для комунікації для людей хікі безплатно. Близько 6600 людей у ​​місті Кобе, що становить приблизно 0,4 відсотка від 1,5 мільйона населення, страждають від крайньої соціальної ізоляції.

Робот OriHime висотою орієнтовно 23 сантиметри має дві руки, якими він виразно рухається під час розмови. Робота можна ставити на стіл або інше підвищення, щоб камера була на рівні очей співрозмовника.

Люди-власники роботів для комунікації зможуть бачити все, що відбувається навколо робота через камеру. І спілкуватимуться вони з іншими не своїм голосом, а за допомогою спеціальної програми. Щоб робот заговорив, потрібно ввести в застосунку відповідну фразу.

Влада міста Кобе складе графік, коли кожен Хікі зможе скористатися послугами роботів для комунікації.

«Це наша остання спроба створити безпечний простір для хікікоморі», – сказала директорка центру підтримки хікікоморі в місті Кобе Еміко Сакаї. 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь