Спецпроєкти

«Розірви коло»: вийшов фільм Лізи Сміт, присвячений Дню боротьби з насильством над жінками


До Дня боротьби за ліквідацію насильства над жінками вийшла стрічка режисерки Лізи Сміт «Розірви коло». Фільм буде доступний для перегляду безплатно на території України.

Про фільм

«Розірви коло» – це історії жінок, кожна з яких змінює своє життя, виходячи з кола насильства. Але ці зміни виявляються довгим та складним процесом роботи над собою та своїми взаєминами з навколишнім світом. Від дзвінка в поліцію, життя в шелтері до повернення до самої себе, жінки наважуються пройти цей шлях заради себе та своїх дітей.

Про сюжет

У центрі сюжету – героїні Іва Стішун та Олександра Лебединська, кожна з яких змінює своє життя, виходячи з кола насильства. Сьогодні Іва працює з темою домашнього насильства та створює власні проєкти для підтримки постраждалих. Друга героїня «Розірви коло», Олександра Лебединська, втекла від чоловіка з маленькою донькою на руках. Не знаходячи в собі сил піти від кривдника, вона роками терпіла аб’юз, аж доки одного дня не викликала поліцію та не поїхала до притулку для постраждалих від насильства.

Створення фільму

Режисеркою фільму стала Єлизавета Сміт – одна з найяскравіших молодих режисерок країни. Її дебютний повнометражний документальний фільм «Школа #3» мав прем’єру на Берлінському міжнародному кінофестивалі у 2017 році та отримав Гран-прі в секції Generation 14+. Авторкою ідеї стала Почесна Амбасадорка UNFPA Україна, телеведуча та акторка Марія Єфросініна. Два роки тому вона звернулася до продюсерки Ольги Бесхмельніциної з пропозицією зняти документальну стрічку про те, як постраждалі від насильства можуть змінити своє життя та розірвати це коло. Фільмування тривали 8 місяців, весь цей час команда проводила поруч із героїнями, які розповідали свої історії.

Фільм знято за підтримки Представництва Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні в межах реалізації проєкту EMBRACE з протидії та запобігання гендерно зумовленому насильству за підтримки уряду Великої Британії.

Подивитися фільм можна тут.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь