Спецпроєкти

Чи є підтвердженні випадки смерті від вакцинації проти COVID-19 — заява МОЗ


У МОЗ України розповіли, чи є підтвердженні випадки смерті від вакцинації проти COVID-19.

Про це заявив державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Подробиці

Станом на 15 листопада в Україні не зафіксували жодної смерті від вакцинації проти COVID-19. За словами Ігоря Кузіна, в Україні є доволі ефективна система фармакологічного нагляду за несприятливими подіями після імунізації (НППІ).

Загалом після вакцинації протягом наступних 30 діб зафіксували 124 летальних випадків, але зв’язок між щепленням і смертю поки що не виявлено.

«За останніми даними, десь 0,018% пацієнтів від загальної кількості щеплених мають несприятливі події після імунізації. Переважна кількість – це несерйозні випадки. Летальних випадків впродовж 30 днів після імунізації було 124. Тобто це ті випадки, коли людина мала вакцинацію в анамнезі, і вона померла впродовж 30 днів після проведення вакцинації. Такі випадки підлягають окремому розслідуванню. Окремо наголошую, що тут не йдеться про причинно-наслідковий зв’язок із вакцинацією. Всі завершені розслідування зв’язку з вакцинацією не виявили», — заявив Кузін.

Несприятливі події після імунізації у відсотках зафіксували:

  • після CoronaVac ー 0,08% випадків.
  • після всіх інших вакцин ー 0,01%-0,02%.

«Наразі в нас є лише статистика несприятливих випадків після імунізації. Але знову ж таки, вона не говорить про те, що якась вакцина погана або викликає побічні реакції. Йдеться про індивідуальну реакцію людини на препарат. А реакція може бути на будь-яке щеплення, не лише від Covid-19», — заявив Кузін.

Водночас за весь час пандемії в Україні від COVID-19 померло 77 147 людей з виявлених випадків інфікування — 3 228 441.

Повністю щеплені в Україні станом на 15 листопада — 8 722 235 людей, а сумарна кількість зроблених щеплень ─ 20 950 877.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь