Спецпроєкти

Дослідження: чому собаки нахиляють голову, коли ви з ними розмовляєте?


Вчені з Угорщини провели дослідження, де з’ясували, чому собаки нахиляють голову, коли ви з ними розмовляєте.

Про це пише sciencealert.

Про що говорить цей собачий жест?

Можна часто побачити, що собаки нахиляють голову вбік. Так робить не кожен пес, але цей жест все ж викликає багато обговорень. Раніше нахил голови інтерпретували, наче собакам так зручніше щось почути чи побачити.

Проте вчені з Угорщини, за результатами свого дослідження, заявили, що цей жест означає в собак зосередженість і здатність до запам’ятовування.

У дослідженні взяли участь собаки 40 порід. Вчені провели кілька експериментів.

Під час одного з них господарі собак-учасників учили з тваринами назви їхніх іграшок. Іграшки були новими, купленими для дослідження.

Через два місяці тренувань господарі просили собаку принести одну з іграшок, яку вони називали. Під час «екзамену» вчені фіксували, чи нахиляє той чи інший собака голову, чи ні, коли господар із ними розмовляє.

Власники поміщали іграшки в іншу кімнату та говорили їхні назви собакам. Семеро собак показали найкращі результати: вони швидко запам’ятовувати назву іграшки та приносили їх.

У процесі навчання вчені помітили в цих собак одну спільну рису – нахил голови. Цей жест був послідовним і закономірним у кожного собаки, який впорався із завданням добре.

«Ймовірно, існує взаємозв’язок між успіхом у добуванні потрібної іграшки та частим нахилом голови під час прослуховування її назви», – заявили вчені.

Один із собак породи бордер-колі, які, до речі, дали найкращі результати в експерименті, на ім’я Віскі правильно знаходив 54 з 59 іграшок, які навчився запам’ятовувати.

Вчені зробили висновок, що собаки, які нахиляють голову вбік, є обдарованішими, схильними до запам’ятовування та концентрації.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь