Спецпроєкти

Учені виявили новий штам коронавірусу – «‎Омікрон». Він може стати небезпечнішим, ніж всі попередні


Учені виявили новий штам коронавірусу. ВООЗ із цього приводу скликала екстрену нараду, країни закривають кордони.

Штам B.1.1.529 – Омікрон

Новий штам коронавірусу, який назвали B.1.1.529, виявили цього тижня у Південній Африці. Наразі зафіксовано вже понад 100 випадків захворювання на новий варіант коронавірусу. Найбільше випадків виявили у південноафриканській провінції Гаутенг. Проте новий варіант коронавірусу вже дістався й до Європи: перші випадки зафіксували в Бельгії.

Новий штам коронавірусу має близько 30 мутацій і поєднує риси всіх своїх попередників. Штам ще погано вивчений, але попередньо B.1.1.529 поширюється швидше, ніж усі попередні штами, і заразніший навіть за Дельту.

«Занепокоєння полягає в тому, що коли так багато мутацій, це може вплинути на поведінку вірусу», – сказала членкиня ВООЗ Марія Ван Керхове.

Крім того, цей штам коронавірусу потенційно здатний уникати дії нейтралізувальних антитіл, «націлених» на інші варіанти коронавірусного S-білка, що використовується у вакцинах.

Країни закриваються

Зараз країни одна за одною закривають свої кордони та посилюють заходи безпеки. Правила в’їзду вже посилили:

  • Велика Британія;
  • Німеччина;
  • Італія;
  • Ізраїль;
  • Сінгапур;
  • Франція;
  • Чехія;
  • Японія.

Голова Євромісії Урсула фон дер Ляєн закликала європейські країни тимчасово призупинити в’їзд до регіону.

«Зараз важливо, щоб усі ми в Європі діяли дуже швидко, рішуче та координовано», – сказала Урсула фон дер Ляєн.

Раніше Єврокомісія пропонувала змінити обмеження на в’їзд в країни ЄС. Там закликали приділяти більше уваги країні, звідки прибув турист, а наявності в нього щеплення.

Водночас в Ізраїлі попереджають про надзвичайний стан. Прем’єр-міністр Ізраїлю Нафталі Бенет повідомляє про те, що в країні наразі кризова ситуація – країна на порозі надзвичайної ситуації.  Напередодні там відбулися загальнонаціональні навчання «Омега», де працювали над сценарієм боротьби з COVID-19. У країні попереджають, що невдовзі всі можуть почати працювати цілодобово, щоб протистояти новому штаму.

Окрім того, у Франції оголосили, що через різке зростання кількості інфікованих та поширення нового штаму коронавірусу отримати третю дозу вакцини тепер зможе будь-який дорослий житель країни, а не лише люди з груп ризику.

У Всесвітній організації охорони здоров’я наголошують, що в нового виду коронавірусу є велика ймовірність повторного зараження.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь