Спецпроєкти

«Чорна скринька Землі»: в Австралії збудують самописець з інформацією про зміни клімату


В Австралії збудують «Чорну скриньку Землі» – самописець з інформацією про дії людства щодо змін клімату.

Про це повідомляє ABC News.

Про скриньку

Вчені з університету Тасманії створять «Чорну скриньку Землі». Вони прагнуть зафіксувати дані про останні десятиліття людської цивілізації в разі глобальної кліматичної катастрофи. Для майбутніх людей планети запишуть документальні відомості про кроки людей до екологічної катастрофи. Розробники розраховують, що конструкція зможе все витримати та проіснувати довше за людство. У неї будуть сталеві стіни завтовшки 7,5 см, сонячна батарея та резервна батарея на даху для забезпечення роботи. Пам’яті у скриньці вистачить на наступні 30-50 років. 

Як це працює?

Скринька буде оснащена великим накопичувачем для запису подій, повʼязаних зі змінами клімату. Самописець фіксуватиме таку інформацію:

  • температуру землі;
  • температуру моря;
  • закислення океану;
  • рівні CO2 в атмосфері;
  • вимирання диких тварин;
  • використання енергії та вимірювання чисельності населення.

Окрім цих даних, «Чорна скринька Землі» збиратиме й іншу інформацію: статті про зміну клімату, заголовки новин, повідомлення в соцмережах, тези важливих конференцій зі зміни клімату та результати цих конференцій.

Зараз розробники працюють над тим, щоб всі, хто має доступ до сайту, отримали відкритий доступ до всієї інформації. Один з авторів проєкту Джим Кертіс вважає, що якщо внаслідок глобального потепління Земля справді незворотно зміниться, то ця чорна скринька дозволить тим, хто залишиться, винести урок та дослідити те, що сталося.

Будування самописця планують розпочати у 2022 році.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь