Спецпроєкти

У NASA створили мішок для сну в космосі: навіщо він потрібен?


У NASA створили спеціальний мішок для сну в космосі, який має запобігти втраті зору під час тривалих космічних місій.

Про це пише UT southwestern.

Чому втрачається зір під час космічних місій?

За статистикою NASA, більшість астронавтів мають проблеми із зором через перебування в космосі. Погіршення зору виникає через відсутність гравітації. Такий синдром називають нейроокулярним. Тобто під час перебування в космосі зоровий нерв набрякає, тому з часом зір погіршується.

Нерв набрякає через тиск рідини в організмі людини на мозок. На Землі таке теж є, але рідина відтікає від мозку щоразу, коли ми встаємо з ліжка. У космосі через відсутність гравітації рідини не відтікають і продовжують тиснути на мозок та на очне яблуко.

«Не можна стояти в космосі, щоб скинути тиск. Ось у чому річ», – каже Майкл Стенджер, науковець із NASA.

У результаті зір в астронавтів погіршується та деформується задня стінка ока. У NASA не знають, як може погіршитися зір під час довготривалих космічних місій, наприклад за два роки під час подорожі на Марс.

«Ми не знаємо, наскільки серйозними можуть бути наслідки за тривалішого польоту, як-от дворічна операція на Марсі. Це стало б катастрофою, якби в астронавтів виявилися настільки серйозні порушення, що вони не могли б бачити, що вони роблять, і це поставило б під загрозу всю місію», – пояснює доктор медицини Бенджамін Левін, доктор медицини з Південно-Західного Каліфорнійського університету.

Як допомагає цей мішок для сну?

Спеціальний спальний мішок для астронавтів у космосі створює вакуум і перекачує рідину в організмі людини з голови в ноги. У NASA сподіваються, що він допоможе позбутися нейроокулярного синдрому.

Цей синдром має кожен астронавт.

Участь у тестуванні мілка взяло кілька добровольців. На фото Джеймс Лейднер, він провів три ночі у спеціальному спальному мішку, який висмоктував рідини в його тілі в ноги. Поки що тестування мішка відбулися на Землі.

Результати виявилися втішними. Такий спальний мішок справді може допомогти зняти тиск на мозок у космосі.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь