Спецпроєкти

На військовий облік можна буде стати онлайн. Головнокомандувач ЗСУ розповів подробиці


Міноборони видало наказ з переліком понад 100 професій, що зобов’язує жінок цих професій стати на облік військовозобов’язаних. Розповідаємо деталі.

Головнокомандувач Збройних сил Валерій Залужний пояснив деталі.

На військовий облік можна стати онлайн

В 2022 році процес постановки на військовий облік в Україні зроблять онлайн. Головнокомандувач Збройними силами України Валерій Залужний пояснює, що упродовж року планується розробити таку процедуру, що стане «максимально комфортною» як для військовозобов’язаних, так і для їхніх роботодавців.

В Міністерстві оборони повідомляють, щонайближчим часом з’явиться така система, що буде ералізовувати онлайн більшість процедур. Онлайн постановка на військовий облік буде доступною і для жінок, і для чоловіків.

«Готується такий порядок постановки на військовий облік, який дозволив би реалізувати дистанційно та онлайн якнайбільше процедур. Держава проводить антибюрократичну реформу, щоб людям не доводилося переносити папірці з місця на місце. Це стосується також і чоловіків – цифровізація має модернізувати військовий облік в цілому», — каже Залужний.

Вагітним і жінкам із малолітніми дітьми також потрібно стати на військовий облік

У Міноборони заявляють, що вагітним і жінкам із малолітніми дітьми також потрібно стати на військовий облік, якщо вони є представницями певних професій.

«Вагітні жінки та/або з малолітніми дітьми теж беруться на військовий облік. Як і у випадку чоловіків, у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки для жінок враховуватиметься стан здоров’я людини та її сімейні обставини»,  — пояснюють в Міноборони.

Крім того, влада також планує ввести перехідну норму, що стосується зборів (навчань) військовозобов’язаних, а саме: на навчання жінки будуть убувати винятково за бажанням. У Міноборони вкотре наголошують — взяття на військовий облік – це не призов на службу. Жінки, що перебувають на військовому обліку, можуть бути призвані на військову службу чи залучені для виконання робіт із забезпечення оборони держави у воєнний час. Відтак, у мирний час жінки можуть бути призвані на військову службу та службу у військовому резерві тільки у добровільному порядку (за контрактом).

Раніше ми розповідали кого саме стосується військовий облік.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь