Спецпроєкти

У Нідерландах заборонили продавати «обереги» від 5G через їхню радіоактивність


У Нідерландах заборонили продавати «обереги» від 5G. Вони нібито є радіоактивними, тому небезпечні для здоров’я.

Про це повідомляє ВВС.

Що сталося

Відомство Нідерландів із ядерної безпеки та захисту від радіації ANVS опублікувало список із десяти предметів, які продають як захист від 5G, але які можуть бути потенційно небезпечними для людей. Зокрема йдеться про:

  • маски для сну Serenity Mask;
  • намисто з «негативно зарядженими іонами»;
  • кулони Quantum Pendant;
  • браслети різних марок від Energy Armor, Magnetix до Nero.

Подібні предмети вже довгий час продаються в інтернеті як засоби альтернативної медицини та джерела біоенергії. Виробники зазначають, що такі предмети мають чимало переваг та функцій. Наприклад, покращують кровообіг та обмін речовин або ж захищають від електричних приладів.

Утім, останніми роками такі «обереги» стали особливо популярними, оскільки виробники почали позиціювати ці аксесуари як спосіб захисту від системи мобільного зв’язку 5G, на страху якої побудовано чимало теорій змов.

Експерти вважають, що ці предмети містять певну кількість радіації. Не зважаючи на те, що рівень радіації у предметах досить низький, якщо носити їх регулярно впродовж тривалого терміну, з’являється можливість отримати дозу, яка перевищує норму, що діє в Нідерландах.

«Вимірювання показали, що рівень радіації від цих конкретних предметів низький. Однак якщо людина носить їх тривалий час, наприклад цілодобово впродовж року, вона потенційно піддається шкідливому випромінюванню, що перевищує жорстку норму та є небезпечною для здоров’я», – ідеться в заяві відомства.

Відтак у Нідерландах вимагають від компаній вилучити з продажу небезпечні товари та повідомити покупців про шкідливість. Влада наполегливо рекомендує припинити користуватися подібними предметами. Однак викидати їх не можна, оскільки вони становлять небезпеку для довкілля.

Наразі відомство Нідерландів із ядерної безпеки та захисту від радіації ANVS працює над створенням інструкції щодо повернення та утилізації випромінювальних «оберегів».

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Теги:
Ми в Телеграмі
підписуйтесь