Спецпроєкти

У Китаї знайшли яйце з ембріоном динозавра. Йому 66 мільйонів років – відео


Науковці на півдні Китаю знайшли ідеально збережений ембріон динозавра, який мав вилупитися з яйця. 

Про це повідомляє iScience.

Деталі

Ембріон виявили в Ганьчжоу на півдні Китаю, і, за оцінками дослідників, йому щонайменше 66 мільйонів років. Учені вважають, що це беззубий динозавр-теропод або овірапторозавр. Він уже навіть має своє ім’я – Малюк Інлянг. Довжина ембріона від голови до хвоста – 27 см. Зазначено, що яйце знайшли ще у 2000 році, але помістили на зберігання на 10 років. Під час ремонту в музеї працівники перебирали старі експонати та наштовхнулися на це яйце, яке дослідили за допомогою рентгену.

Зародок, який знайшли вчені, перебуває в яйці в тій самій позі, що й пташенята перед вилупленням. Раніше вважалося, що такий стан ембріона характерний лише для птахів. Окрім цього, за словами вчених, це вкрай рідкісний вид скам’янілостей, який зазвичай знаходять пошкодженим. Тож це відкриття допомогло дослідникам краще зрозуміти зв’язок між динозаврами та сучасними птахами.

«Це вказує на те, що така поведінка сучасних птахів вперше виникла й еволюціонувала в їхніх предків-динозаврів», – сказала докторка Ма агенції AFP.

Наразі скам’янілість зберігається в Музеї природної історії каменю Інлян у Гуньчжоу.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Теги:
Ми в Телеграмі
підписуйтесь