Спецпроєкти

Міф спростували: Православна церква України заявила, що жінкам під час менструації можна до храму


Православна церква України заявила, що жінкам під час менструації насправді можна до храму.

Про це вони заявили на своїй сторінці у фейсбуці.

Чому міф спростували?

Раніше вважалося, що жінкам під час менструації не можна заходити до храму, адже в такі дні жінка начебто стає «нечистою», а її присутність «оскверняє» церкву.

Про це йшлося у Старому Завіті, де не лише жінка під час менструації вважається «нечистою», але й усі, хто торкався її в ці дні, ставали «нечистими» (Лев. 15: 19-30).

«У Новому Завіті читаємо, як Господь наш Ісус Христос перевершував певні старозавіті норми, наприклад, торкався мертвих, воскрешаючи їх. А жінці, яка “страждала на кровотечу” і торкнулася краю Його одягу в надії на зцілення, Він не лише не дорікнув, але похвалив за віру та підтримав її: “Дерзай, дочко! Віра твоя спасла тебе” (Мф. 9: 20-22). Чому ж, якщо маючи кровотечу, вона змогла торкнутися одягу Господа та отримати зцілення, жінка під час менструації не може увійти до церкви?», – заявили в ПЦУ.

Також у заяві ПЦУ звертаються до нової інтерпретації старозавітних приписів, де й визначали, що є «чистим», а що ні. Це варто сприймати як норми гігієни. Наприклад, те що раніше вважалося «нечистим», насправді означало ризик захворіти, заразитися інфекцією, запаленням тощо. Тому підлягало забороні та обмеженнями.

«Тож чи можна жінкам під час менструації молитися в храмі, бути присутніми на служінні й торкатися святинь та ікон? Можна і потрібно! Храми Православної Церкви України завжди відкриті для наших вірянок у їхніх потребах, аби стати місцем молитви та єднання з Господом», – відповіли в ПЦУ.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь