Спецпроєкти

339 повідомлень про замінування з початку року — всі неправдиві


З початку 2022 року до правоохоронних органів України надійшло вже 339 фейкових повідомлень про замінування. Більшість з них надходять з тимчасово непідконтрольної території України або з Російської Федерації. 

Про це повідомляє кіберполіція України. 

Подробиці

З початку нового року Національною поліцією України було перевірено 3183 обєкти на наявність вибухівок. 339 неправдивих сигналів про мінування це половина всіх таких повідомлень, отриманих за 2021 рік. 

«Незважаючи на те, що жодне з таких повідомлень не було правдивим, органи поліції реагують на кожну інформацію та разом з відповідними адміністраціями  проводять перевірку», заявила речниця МВС України Олена Матвеева. 

У кіберполіції наголошують, що серія псевдозамінувань є елементом гібридної агресії та спланованою інформаційною операцією. Мета цього інформаційного тероризму тримати українців в напрузі та вселити невпевненість у власній безпеці. 

Зазначається, що завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності  згідно зі статтею 259 ККУ карається позбавленням волі на строк від двох до восьми років.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь