Спецпроєкти

Українська архітектурна студія розробила концепцію того, який матиме вигляд життя людей на Марсі


Українська архітектурна студія Makhno Studio розробила концепцію того, який вигляд матиме життя людей на Марсі.

Про це пише Dezeen.

Який вигляд матиме життя на Марсі?

3D-план поселення на Марсі від Makhno Studio з назвою Plan C, яке розміщуватиметься в одному з кратерів планети й буде оточене його краями.

Plan C – це концепція, що передбачає поселення у формі бублика, розташоване всередині кратера, для того, щоб захистити людей від умов навколишнього середовища Марса, зокрема частих піщаних бур, метеорних потоків та сонячної радіації.

Під час розроблення концепції дизайнери врахували те, що на Марсі рівень кисню зробить неможливим для людей життя, будівництво та інше поза межами поселення без скафандрів, кисневих пристроїв і машин життєзабезпечення. Тому стіни помешкання побудують великомасштабні 3D-принтери. Вони захищатимуть від суворих атмосферних і погодних умов.

Усередині поселення будуть громадські зали, їдальні, спальні, дослідницькі та технічні зони. А також хімічні й біологічні лабораторії, адміністративні блоки та медичні комплекси.

Дизайн інтер’єру поєднує земний світ та атмосферу Марса.

«Піщані бурі відповідали за колірну гамму, рослини – за здатність глибоко дихати, а наука майбутнього – за здатність жити на мертвій планеті», – коментують у Makhno Studio.

Громадська зала з’єднуватиме з усіма зручностями поселення і буде заповнена рослинами. Стимулювати ріст рослин будуть фіто-, ультрафіолетове та інфрачервоне освітлення, які встановлені у всіх залах. Це допоможе рослинам перетворювати вуглекислий газ та воду на кисень.

У кулястих теплицях селище вирощуватиме власні фрукти та овочі.

Спальні місця обладнані лише необхідними меблями та розраховані на двох осіб. Великий екран, що покриває стелю, можна використовувати для перегляду фільмів, хмарних пейзажів і космічних зображень.

«Неонове освітлення дозволяє налаштуватися на якусь дискусію або включити настрій марсіанської вечірки – дозвілля в космосі ніхто не скасовував», – додали в студії.

Для пристосування до умов низької гравітації тут будуть тренажерний зал та фітнес-центр, щоб запобігти розвитку атрофії м’язів у мешканців. А велотренажери та басейни будуть організовані на вузьких ділянках.

Про ментальне здоров’я людей дбатимуть плавальні капсули.

«Капсула допоможе новим мешканцям Марса звільнити свої думки від піщаних бур, знизити космічний вплив на тіло й розум і, нарешті, адаптуватися до нових умов, нового дому», – розповіли автори проєкту. 

Життєво важливі простори та рослини будуть розташовані по всьому поселенні.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь