Мінімальна вага і максимальна користь: як зібрати «тривожну валізу»
Зараз, коли все більше з’являється новин про можливе військове вторгнення Росії в Україну, громадяни замислюються про те, як захистити себе та своїх близьких. Які речі необхідно брати із собою під час екстреної ситуації, щоб якнайшвидше вибратися з міста? Розповідаємо про те, як правильно зібрати «тривожну валізу».
Головне правило тривожної валізи – не брати нічого зайвого. Будь-хто, хто ходив у походи, знає, наскільки важким під час довгого шляху стає кожен кілограм.
Предмети у вашій тривожній валізі, а точніше рюкзаку, можна розподілити за категоріями.
Їжа та вода
Найголовніше – це забезпечити себе харчуванням та питною водою. Обов’язково візьміть:
- 2 л питної води (хоча деяким людям і 1 літру вистачає, це вже індивідуально вирішуйте);
- вода закінчиться, а тому на допомогу прийде похідний фільтр із UF-мембрани й карбонблока. Він компактний, не ідеально, але фільтрує воду від важких часток та бактерій для задоволення необхідних потреб. Він дозволить напитися води з будь-якого доступного водоймища.
Також існують мембранні фільтри з ручним насосом. Вони дозволять набрати воду в ємність.
Зараз є замінники харчування для спортсменів або тих, хто зазнає підвищені енерговитрати. Це не повноцінна їжа, вона часто буває несмачною, проте має збалансований комплекс вітамінів, мінералів, білків, жирів та вуглеводів, який дозволить вам продовжувати рух. Окрім того, вони недорого коштують – до 400 грн за 1 кг, а це приблизно 10 «прийомів їжі». Тобто 3–4 дні ви протягнете на замінниках харчування. Крім того, ви зможете вибрати замінник харчування залежно від особливостей організму.
Перевага замінника харчування в тому, що вам не потрібно буде брати із собою приладдя для приготування їжі. Залив воду в пакет і харчуйся.
Можна також купити сублімовану їжу для туристів. Це висушені овочі та м’ясо в поєднанні з локшиною швидкого приготування чи кашею. Ви можете такий турист-пакет зробити самостійно: купити «Мівіну», засушити м’ясо в духовці та додати до цієї суміші дегідровані овочі (можна самостійно приготувати, можна придбати чи замінити овочі на сухофрукти).
Принцип приготування той самий, що й у замінника харчування, – «просто додай води», але існує проблема, оскільки необхідно буде розігріти воду. Найкращою ємністю для розігріву води буде металева кружка.
У результаті нам знадобиться, окрім їжі, ще металева кружка та ложка. Якщо не хочете їсти з пакета, то візьміть додатково металеву миску.
Електронні та інші пристрої
Окрім улюбленого смартфона, візьміть із собою найпростіший та найдешевший телефон-«дзвонилку». Він має бути у вас завжди при собі для екстреного зв’язку з друзями, родичами та близькими. Підзарядити його ви не зможете, якщо він має роз’єм для блока підзарядки старого зразка, тому економте енергію.
Візьміть із собою повербанк, враховуючи баланс між компактністю та емністю акумулятора (чим більше mAh, тим краще). Ще краще придбати повербанк із сонячними батареями. Зараз вони мають досить демократичну ціну. Якщо не хочете витрачатися, то можете купити динамо-зарядку. Вони легкі й допоможуть у скрутній ситуації.
Потрібен ліхтарик. Не беріть ліхтарі в магазинах. Вони працюватимуть, але ви з ними нічого не побачите в темряві. Гарний ліхтарик має мати потужність не менш як 1200 лм. Загалом такі ліхтарі китайського виробництва мають непогану якість і невисоку ціну. Обов’язково захопіть запасні батарейки. Ліхтарик із можливістю зарядки за допомогою USB зекономить вам місце.
Маленький компактний радіоприймач дозволить почути екстрені повідомлення та вказівки влади.
Є чудові радіоприймачі, які вже мають повербанк, сонячну батарею, ручний генератор та ліхтарик (поганої якості, краще придбати окремо). Трійник хоч і займає місце, але дозволить під’єднати в розетку всі необхідні пристрої одночасно.
Із собою потрібно мати ніж. Краще тримати його в чохлі на поясі. Можна також купити якісний мультитул.
Звичайно, що мапа у смартфоні досить зручна, але паперова версія надійніша, оскільки не потребує заряду акумулятора. Разом із нею візьміть невеликий блокнот та ручку, оскільки під час паніки можна забути важливі деталі.
Сірники, запальничка та свічки потрібні будуть не тільки для розведення багаття, але й для освітлення приміщення.
Документи та гроші
Зробіть ксерокопії всіх своїх документів: від паспорта громадянина України чи ID-карти до набуття права власності на нерухомість. Заховайте їх обережно у файлик, заклейте його скотчем та заверніть у целофановий пакет. Це допоможе захистити їх від вологи.
Банківські карти будуть безсенсовними під час війни. Банківську систему паралізує одну з найперших. Саме тому зніміть готівку з рахунків та візьміть із собою дорогоцінності. Саме вони матимуть «вагу» для бартеру чи придбання необхідного.
Ліки
Насамперед вам потрібна буде компактна аптечка. Краще купити військову, де є все необхідне для боротьби з травмами та пораненнями, водночас підійде й варіант для водіїв.
Якщо є ліки, які ви приймаєте регулярно, візьміть їх із запасом на тиждень.
Гігієна
Вологі серветки, особливо антибактеріальні, – це чудовий замінник мила в разі його відсутності. Також не забудьте антисептик без гліцерину й інших косметичних загусників, тобто чистий спирт (75–90%).
Рулон туалетного паперу краще поділити на 3–4 частини. Це зекономить місце.
Одяг
2 пари запасних шкарпеток та 2 штуки запасної спідньої білизни. Якщо вам доведеться часто ходити пішки, ви будете пітніти. Якщо не міняти протягом декількох днів шкарпетки та спідню білизну, у вас може з’явитися подразнення шкіри, а це своєю чергою може призвести до появи ран.
Термобілизна також стане у пригоді в холодну пору року, як і дешевий поліетиленовий дощовик.
Щоб зігріти руки та ноги під час ночівлі в приміщенні без опалення або на відкритому просторі, скористуйтеся хімічними грілками. Є як одноразові, так і багаторазові (для повторного використання їх потрібно прокип’ятити).
Щодо спального мішка, то спочатку оцініть ситуацію. Він займає немало місця, і брати його, якщо вас очікує 6–8 годин шляху, немає сенсу. Водночас якщо вам до найближчого житла поза містом або межами бойових дій йти далеко, то краще його взяти. Спати взимку на відкритому просторі без спального мішка досить важко.
Важливо! Більшу частину грошей, коштовності та оригінали найважливіших документів (паспорт, військовий квиток тощо) тримайте при собі, найближче до тіла. Головне, не ховайте їх у верхній одяг, тому що під час паніки знайдуться громадяни, які забажають вас пограбувати.
Звичайно, що ця тривожна валіза створена для тих людей, які самостійно евакуюватимуться пішки чи на чужих транспортних засобах. Якщо у вас є власний транспортний засіб, то ви можете взяти більше речей.