Спецпроєкти

Росія почала вивозити родини своїх дипломатів з України – ЗМІ


Росія почала вивозити родини своїх дипломатів з України й готує до евакуації самих чиновників.

Про це повідомляє The New York Times.

Подробиці

5 січня 2022 року діти та дружини російських дипломатів із посольства Росії в Києві сіли в автобуси та виїхали з України в Москву.

«У нас є інформація, яка вказує на те, що російський уряд готувався до евакуації членів сімей дипломатів посольства Росії в Україні наприкінці грудня та на початку січня», – заявив один американський чиновник.

Також у березні 2020 року була інформація про те, що Росія збирає заявки на евакуацію громадян РФ, які не можуть самостійно повернутися на батьківщину.

Після 5 січня 2022 року ще кілька родин російських дипломатів із Києва та зі Львова покинули Україну. Чиновникам з інших посольств повідомили про підготовку до виїзду.

У США та Україні заявляють, що такими діями уряд РФ або вдається до пропаганди, або готується до наступу, або намагається всіх надурити.

Речник МЗС України Олег Ніколенко заявив, що український уряд не повідомили про евакуацію співробітників дипломатичних установ РФ з України. У МЗС Росії повідомляють, що посольство РФ в Україні працює у штатному режимі, а інформація про евакуацію не відповідає дійсності.

«Міністерство закордонних справ не отримувало від російської сторони інформацію про евакуацію співробітників дипломатичних установ Російської Федерації з України. Посольства інших держав в Україні також не повідомляли про наміри евакуйовувати своїх співробітників. Зі свого боку, МЗС України наразі не планує евакуацію українських дипломатів з РФ», – заявив Олег Ніколенко.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Теги:
Ми в Телеграмі
підписуйтесь