Спецпроєкти

Корисна звичка: як онлайн-гра Wordle допомогла врятувати жінку із заручників


Щодня літня жінка надсилала дочці свій рахунок у Wordle. Одного разу, коли вона цього не зробила, дівчина зрозуміла, що з матір’ю щось трапилося.  

Історію опублікувало видання The Guardian. 

Що трапилось

Уночі до будинку 80-річної Деніз Голт в Іллінойсі пробрався голий чоловік із ножем. Спочатку він погрожував жінці, потім пропонував разом прийняти ванну, а згодом зачинив жінку в підвалі без їжі та ліків. 

У цей самий час на західному узбережжі США старша донька Деніз зрозуміла, що з її матір’ю трапилося щось недобре. Річ у тім, що щодня вона отримувала від мами повідомлення з рахунком у грі Wordle, але цього дня повідомлення не прийшло. 

Коли стурбовані діти не змогли зв’язатися з матір’ю, вони звернулися по допомогу до сусіда Деніз. Чоловік спробував потрапити до будинку, зважаючи на те, що автомобіль Деніз Голт був у дворі. Коли йому це не вдалося, він викликав поліцію. 

Незабаром налякану жінку визволили з підвалу, а злочинця затримали. У поліції вважають, що 32-річний чоловік має психічні проблеми. 

Про гру, яка врятувала заручницю

Wordle – популярна гра-головоломка, у якій гравець намагається вгадати слово з 5 букв, маючи на це лише 6 спроб. Вгадуючи слово, гравець вводить свою здогадку в рядок ігрового поля, після чого отримує підказку про те, наскільки близькою вона була по кожній букві. Зеленим кольором підсвічуються букви, які вгадано точно включаючи їхню позицію в слові, жовтим – ті, що є в слові, але в іншому місці, а сірим – ті, яких у слові немає. Особливістю гри є те, що кожного дня загадується лише одне слово, одне й те саме для всіх, тобто й грати у Wordle можна лише один раз на день. 

Гра з’явилася на просторах інтернету в жовтні 2021 року й одразу стала вірусною. За даними The New York Times, у неї щодня грають понад 300 тисяч людей. Азарту гравцям додає те, що вони фактично змагаються одне з одним. Своїми результатами користувачі часто діляться в соціальних мережах, зокрема у Twitter. 

У січні 2022 року видання New York Times придбало Wordle. Українськими аналогами гри є головоломки Словко, Слівце, Кобза, Солов’їна та Wordle українською. 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь