Китайські вчені створили штучну матку для запліднення ембріонів і роботоняню
Китайські вчені створили штучну матку для запліднення ембріонів і роботоняню на основі штучного інтелекту, яка слідкуватиме за їхнім розвитком.
Про це пише South China Morning Post.
Що являє собою ця штучна матка?
Дослідники з Інституту біомедичної інженерії та технології Сучжоу розробили штучну матку та спеціальну роботоняню на основі штучного інтелекту, яка контролюватиме розвиток ембріонів. Зараз роботоняню використовують у спостеріганні за розвитком ембріонів тварин.
Штучна матка – це система з декількома контейнерами, у якому ембріони ростуть у середовищі поживних речовин.
Раніше процес розвитку кожного ембріона доводилося спостерігати, документувати та коригувати вручну – це трудомістке завдання, яке стало нежиттєздатним через збільшення масштабів дослідження. Але зараз ці обов’язки повністю переходять роботоняні. Штучний інтелект відстежуватиме всі процеси, які відбуваються: ознаки змін на ембріонах, точно регулювати подачу вуглекислого газу, харчування тощо. Якщо хтось із них помирає, робот повідомить про це вчених й ембріон приберуть із «матки».
Штучну матку та роботоняню вже протестували на ембріонах гризунів. Учені сподіваюся, що в майбутньому зможуть так вирощувати ембріони людей, але зараз це забороняє закон.