Спецпроєкти

Сьогодні в Україні розпочався призов резервістів: кого, куди й на скільки призивають


Президент України видав Наказ про призов резервістів на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період. Призову підлягають резервісти від 18 до 60 років, максимальний термін служби – 1 рік. 

Про це повідомляють на офіційній сторінці командування Сухопутних військ Збройних сил України у Facebook.

Подробиці

Резервісти оперативного резерву проходитимуть службу в тих військових частинах і за тим фахом, у яких вони проходили службу до цього та підписали контракт. 

«Для прикладу: під час попередньої служби військовослужбовець був водієм-механіком у військовій частині А0000, тому призиватимуть його в цю ж частину, на цю ж військово облікову спеціальність», – пояснюють у заяві. 

За призваними резервістами, згідно із Законом України, зберігатиметься робоче місце та середньомісячна заробітна плата.

В указі зазначено, що до органів військового управління та військових частин ЗСУ буде призвано 36 тисяч осіб та по 5 тисяч осіб до Нацгвардії та Держприкордонслужби.

Хто такі резервісти

Резервісти оперативного резерву – це військовослужбовці, які звільняються зі строкової військової служби, військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, які за своїми професійно-психологічними характеристиками й станом здоров’я придатні до служби у військовому резерві та відповідають встановленим вимогам проходження служби у військовому резерві, набули певної військової облікової спеціальності.

Серед резервістів першої черги переважно військові, які воювали на Донбасі, тобто ті, хто звільнився зі строкової служби під час особливого періоду (починаючи з 2014 року). 

Що мають зробити резервісти

Відповідно до Наказу Президента України, резервісти оперативного резерву мають самостійно з’явитись у свої військові частини або ТЦК та СП (Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки), за телефонним дзвінком або ж отримавши повістку для явки у свій ТЦК.

Якщо резервіст із тих чи інших причин, передбачених Законом, не може бути призваним, йому необхідно особисто надати підтверджувальні документи. За неявку чи ігнорування виклику передбачено адміністративну або кримінальну відповідальність.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь