Спецпроєкти

Upwork повідомив про небезпеку роботи з українцями через «геополітичне напруження»: вже є повідомлення про втрату замовлень


Один з найбільших майданчиків для фрілансу Upwork зробив розсилку, у якій розповів про «геополітичне напруження навколо України» і попросив замовників бути обережними із українськими фрілансерами, бо у випадку дестабілізації ситуації вони не зможуть виконати роботу.

Частина фрілансерів вже поскаржилися про те, що скоротилася кількість нових замовлень, а існуючих клієнтів доводиться заспокоювати.

Джерела: ain.ua та Ліга.Tech.

Що це була за розсилка та навіщо її зробили?

Українським фрилансерам надійшли листи, у яких адміністрація платформи відмічає їхнє уміння виконувати роботу вчасно, незважаючи на стрес і геополітичні фактори. Також платформа надіслала поради, як зберегти клієнтів у такий час:

  • постійно бути на зв’язку з клієнтами;
  • переконатися, що вся робота актуальна та доведена до кінця;
  • робити бекапи комп’ютерів, телефонів та інших девайсів на регулярній основі. Зберігати інформацію в кількох місцях.

Працедавці отримали інші листи. У них Upwork попросив замовників бути обережними з українськими фрилансерами, бо в разі дестабілізації вони не зможуть виконати роботу. 

Деякі фрилансери втрачають замовлення

Українська ілюстраторка Анастасія не могла зрозуміти, чому немає нових замовлень, доки не прочитала листа від Upwork. 

«Через це мій сьогоднішній ранок почався з того, що я пишу всім старим клієнтам заспокійливі листи і описую ситуацію, що склалася. Адже, щоб там не було, війна у нас уже сім років. Весь цей час проєкти виконувались і проблем не було». 

Фрилансерка Світлана зауважила, що за останні два тижні не отримала жодної пропозиції про роботу, хоча раніше стабільно отримувала по 3–5 листів від замовників на день. Дівчина вважає, що це може бути наслідком розсилки Upwork.

Інший фрилансер Максим планував запустити з клієнтом паралельно другий проєкт, але після розсилки він раптово став на паузу. 

Реакція Upwork

Ком’юніті-менеджерка Валерія пояснила позицію компанії в такий спосіб:

«Дякую, що поділилися своїми проблемами. Ми хотіли б уточнити, що ми не маємо наміру відмовляти клієнтів від наймання фрилансерів у регіоні. Ми прагнемо допомогти нашим фрилансерам та клієнтам звести до мінімуму можливі збої протягом цього часу і готові допомогти у разі, якщо роботу буде порушено. Наша мета – переконатись, що всі сторони добре проінформовані та мають підтримку в управлінні чинними контрактами з фрілансерами, розташованими в регіоні, а також під час найму нових фрілансерів».

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Теги:
Ми в Телеграмі
підписуйтесь