Спецпроєкти

Відстеження видів, що зникають: як фотографії з відпустки допомагатимуть науковцям


Дослідники будуть відстежувати фотографії користувачів соціальних мереж, на яких з’являються різні тварини, зокрема зебри та кити. Так вони здобуватимуть інформацію про види, що зникають.  

Про це пише видання National Wizz.

Подробиці

Науковці зможуть використовувати штучний інтелект для аналізу світлин із тваринами. У результаті можливо буде здобути більше інформації про характер тварин, що перебувають на межі зникнення, їхнє пересування, показники народжуваності та смертності, взаємодію з іншими видами тощо. 

Дослідники Університету Огайо розробили систему з назвою Wildbook, яка використовує комп’ютерні алгоритми уяви та прозорливості для аналізу фотографій, які зробили туристи. 

Наразі, наприклад, вже зібрано 2 мільйони фотографій близько 60 000 унікально ідентифікованих китів і дельфінів. Окрім того, система збирає фотографії зебр, черепах, жирафів, слонів та інших тварин. 

«Ми не маємо достатньої кількості нашийників GPS та супутникового телебачення для комп’ютерних тегів, щоб відстежувати слонів. Проте ми зможемо використовувати  методи штучного інтелекту, подібні до машинного вивченнящоб проаналізувати фотографії слонів та здобути необхідну інформацію», – прокоментувала ініціативу Таня Бергер-Вольф, директорка Інституту аналізу перекладних файлів в Університеті The Ohio Verbalize.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь