Спецпроєкти

Чому відключення електроенергії не завжди відбуваються за визначеним графіком


Голова НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький в інтерв’ю РБК-Україна пояснив, чому світло відключають не завжди за визначеним графіком.

Подробиці 

Оператори обленерго складають переліки відключень споживачів. У той час, як застосування графіків відключень пов’язано з конкретною ситуацією, яка склалася в енергосистемі в певний момент.

Для пришвидшення процесів обирають енерговузли з найбільшим споживанням, в яких можна швидше відключити необхідний обсяг навантаження і збалансувати енергосистему. Тому буває, що при графіках аварійних відключень не зовсім рівномірно розподіляється відключення споживачів.

«За результатами останніх тижнів, коли вводилися графіки, ми плануємо провести з кожним обленерго сесію, проаналізувати ефективність цих графіків – на скільки і як вони були виконані. Ми це будемо робити для того, щоб зробити ці графіки більш м’якими для споживача і справедливо розподілити навантаження», – наголосив Кудрицький.

Про економію електроенергії 

Якщо вона буде 10-15% або більше – це стане полегшенням, яке дозволить уникати примусових відключень споживачів. Але будь-яка економія, навіть відносно невелика, на 3-5%, все одно корисна для енергосистеми в цій ситуації.

У попередньому матеріалі ми розповідали про правила використання енергомістких приладів.

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь