Спецпроєкти

Чому після вимкнення світла зникають інтернет і мобільний зв’язок?


Яким чином відключення електроенергії пов’язані зі зникненням інтернету та мобільного зв’язку? На це питання відповів в інтерв’ю «Економічній правді» директор департаменту з розвитку фіксованого інтернету Мінцифри Юрій Мацик.

Подробиці 

Чому після вимкнення струму зникають інтернет і мобільний зв’язок?

— Є дві причини. Перша – коли вимикається світло, живлення на вежу теж не подається і працює акумулятор. Ресурс акумулятора – умовно чотири години.

Для повної зарядки акумулятора, залежно від типу, треба до 24 годин.

Якщо відключення за принципом чотири на чотири години, то до наступного циклу акумулятор заряджається максимум на 50%, потім на 30%. Через добу він заряджений лише на 10%. Коли вчергове вимикається світло, то він ще пропрацює на ці 10% і «вмирає». Друга причина – у наявності доступу.

Мережі будуються з розрахунку на те, скільки на конкретній площі одночасно буде користувачів і який об’єм контенту вони споживатимуть.

При цьому в розрахунках береться до уваги те, що частина людей буде користуватися інтернетом через wi-fi. Коли вони раптово втрачають доступ до wi-fi через відключення електроенергії, то всі намагаються зайти в мобільну мережу, яка має обмежену ширину смуги. Це частотний діапазон, який дозволяє пропустити певний обсяг інформації. Туди більше не вміститься.

Як це виглядає? Ширина смуги вміщає в себе Х мегабіт одночасного входження трафіку, який генерують користувачі. Коли вони заповнять пропускну здатність частотного діапазону, інші не зможуть зайти. Чим більше користувачів зайшло в мережу з великим споживанням, тим швидше заповнюється ця смуга. Мережа працездатна, але її ресурс не може всіх задовольнити.

Іноді буває так, що зв’язок є, а інтернету немає.

— На базовій станції зазвичай встановлені три різні технології. Перша, яку ми з вами застали, це edge або 2G. Вона здатна пропустити тільки текстові повідомлення короткого змісту, але дозволяє робити голосові дзвінки.

Далі – технологія 3G. Вона дозволяє передавати невеликий обсяг інформації, наприклад картинки та відео низької якості. З 2020 року по всій Україні, а у великих містах з 2018 року, запрацювала технологія 4G.

Базова станція з одним акумулятором живить кілька антен, які надають різні послуги. Першими «вмирають» антени з 4G, бо вони найбільш енергетично залежні, а з 2G – останніми. Тому може бути так, що зв’язок є, а інтернету нема.

Наразі в Україні працює 32 тисяч базових станцій. З них акумулятори є на 93% станцій, генератори – на 7%. Єдиний спосіб дати українцям безперебійний зв’язок – встановити на базових станціях генератори. Мінцифри формує політику галузі електронних комунікацій на випадок зникнення інтернету, – наголосив Юрій Мацик.

Раніше ми розповідали куди звертатись, якщо зникло світло і немає інформації щодо відключення.

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь