Спецпроєкти

Павільйон «Квіти України» більше не пам’ятка і не має охоронного статусу: подробиці


Суд першої інстанції скасував Наказ Мінкульту та Департаменту Охорони Культурної Спадщини про внесення павільйону «Квіти України» до реєстру пам’яток. Про це йдеться у пресрелізі «Зберегти Квіти України».

Подробиці

Окружний адміністративний суд міста Києва розглянув позов ПрАТ «Квіти України» проти ДОКС та МКіП за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

Ось який вирок суду: 

  • визнати протиправним та скасувати винесений 13 липня 2021 року Міністерством культури та інформаційної політики України припис № 801/6.11.6 про припинення проведення будівельних робіт на об’єкті «Реконструкція цілісного майнового комплексу з надбудовою для розміщення офісного центру з підземним паркінгом по вул. Січових Стрільців, буд. 49 у Шевченківському районі м. Києва»;

  • визнати протиправним та скасувати наказ Департаменту охорони культурної спадщини № 46 від 29 липня 2021 року;

  • визнати протиправним та скасувати наказ Міністерства культури та інформаційної політики № 625 від 06 серпня 2021 року.

Повний текст рішення доступний за посиланням.

Що означає рішення суду?

Захисники «Квітів України» пояснюють, що павільйон більше не є пам’яткою і не має охоронного статусу. Відповідно на забудовника більше не діє припис Мінкульту про заборону будівельних робіт.

ГО «Зберегти Квіти України» зараз шукає юридичні шляхи вирішення цієї ситуації та скоро представить свою позицію. Також представники організації закликають Мінкульт та ДОКС подати апеляцію та висловити свою офіційну позицію щодо цих подій.

Раніше забудовник ПрАТ «Квіти України» подав позов до суду на активіста Тараса Грицюка «про захист ділової репутації та спростування недостовірної інформації». Такі ж позови були подані проти 1+1 Інтернет та Дмитра Гуріна.

Також забудовник подав апеляцію проти ухвали про заборону будробіт на час розслідування з порушення авторського права.

Довідка:

«Квіти України» — навчально-методичний павільйон в стилі пізнього модернізму на вулиці Січових Стрільців, 49. Споруджений у 1983-85 рр., він слугував платформою розповсюдження рослин, майданчиком експериментальної флористики, центром навчання та дозвілля містян. Коли будинок перейшов у приватну власність, він спочатку втратив свою функцію, а тепер потрапив під загрозу повного знищення – нові власники будівлі мають російський слід та планують здійснити «реконструкцію з надбудовою для розміщення офісного центру з підземним паркінгом». За представленою концепцією після «реконструкції» залишиться лише вхідна група зі сходовою кліткою, а конструктивні та об’ємно просторові частини, які роблять будівлю унікальною, знищать.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь