Спецпроєкти

Цифрові документи та переоформлення/купівля автівки онлайн: як змінилася реєстрації транспортних засобів в Україні


З 14 грудня набувають чинності дві постанови Кабміну, які змінюють процедуру реєстрації та перереєстрації транспортних засобів. Про це повідомляє Головний сервісний центр МВС.

Подробиці

З 14 грудня реєструвати авто та оформлювати посвідчення водія можна буде онлайн. 

Що саме зміниться 

Перша зміна стосується експертного дослідження транспортного засобу, яке раніше проводила Експертна служба МВС. Тепер його треба проходити за послугою реєстрації. У майбутньому це дозволить реєструвати автівки онлайн.

Для реєстрації транспортного засобу в Україні при купівлі-продажу потрібно:

  • спочатку звернутись до Експертної служби МВС та отримати висновок;
  • потім перереєструвати транспортний засіб у сервісному центрі МВС або зробити це онлайн.

Друга зміна – можливість відмовитись від пластикових бланків свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу та посвідчення водія. Для цього при замовленні онлайн треба вибрати опцію без виготовлення фізичного документу – тільки цифровий. 

«В Україні цифрові документи єПосвідчення водія та єСвідоцтво про реєстрацію транспортного засобу стають не просто так само чинними, як і фізичні документи, а можуть бути єдиними наявними, які дозволяють керувати транспортним засобом», — повідомив заступник начальника Головного сервісного центру МВС Володимир Баранець.

Алгоритм оформлення е-документів включає в себе повну перевірку, опрацювання заявки адміністратором сервісного центру МВС – на бек-офісі, без особистого контакту з замовниками послуг. 

У МВС закликають підписатись на ресурси Головного сервісного центру МВС та слідкувати за всіми оновленнями.

Раніше ми пояснювали, як обміняти українське посвідчення водія у Кракові.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь