Спецпроєкти

Коли в Дії з’явиться електронний військовий квиток і чи надходитимуть повістки через застосунок – пояснення Мінцифри


Наприкінці грудня 2022 року Кабмін ухвалив постанову про організацію та ведення військового обліку. Згідно з нею в Дії має з’явитися новий сервіс – електронний військовий квиток.

Паралельно з цим у деяких ЗМІ з’явилася інформація, що через застосунок надсилатимуть повістки. У Мінцифри цю інформацію зараз спростовують.

«Не варто хвилюватися.Ні ця постанова, ні будь-яка інша не передбачає надходження повісток через Дію», – зазначив у коментарі для bit.ua керівник із розвитку електронних послуг у Мінцифрі Мстислав Банік.

Він також додав, що наразі в їхньому плані роботи поки немає таких завдань.

Щодо військового квитка – більшість державних сервісів та послуг майже завжди передбачають можливість їх запровадження онлайн в Дії, коментує таке рішення Банік.

«Війна показала, що доступність цифрових сервісів для громадян — одне пріоритетних рішень», – підкреслив керівник із розвитку електронних послуг у Мінцифрі.

Поки немає остаточних даних щодо запровадження і роботи е-квитка в Дії. У Мінцифри зазначають, що багато моментів необхідно доопрацювати з Міністерством оборони України.

Постанова Кабміну про організацію та ведення військового обліку має на меті цифровізувати процес та зібрати повну інформацію про наявні військові резерви в країні, повідомили представники «Слуги народу» в коментарі для Forbes.

Нагадаємо, що в жовтні Верховна Рада України ухвалила закон #6482 про добровільний порядок взяття жінок на військовий облік військовозобов’язаних. Згідно з ним жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю та придатні до проходження військової служби, беруться на військовий облік військовозобов’язаних за власним бажанням. Жінки, які здобули медичну або фармацевтичну спеціальність, обов’язково беруться на військовий облік.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь